Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prezidentė Dalia Grybauskaitė „WikiLeaks“ informaciją vertina „linksmai“

Dalia Grybauskaitė
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Dalia Grybauskaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

Paprašyta pakomentuoti, kaip vertina tinklalapyje „WikiLeaks“ pasirodžiusią informaciją apie jai neva darytą Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko Arvydo Anušausko spaudimą, D.Grybauskaitė sekmadienį sakė vertinanti „linksmai“.

„WikiLeaks“ vertinu linksmai, o komentuoti – niekas valstybės vadovų nekomentuoja“, – į kalbas nesileido prezidentė.

Svetainė „WikiLeaks“ prieš savaitę pradėjo viešinti apie ketvirtį milijono JAV diplomatinio susirašinėjimo dokumentų. Skaičiuojama, kad tarp jų yra ir beveik 900 dokumentų, susijusių su Lietuva. Viename jų esą teigiama, kad D.Grybauskaitei pernai atsisakius priimti Gvantanamo kalinį, A.Anušauskas „privačiai atsiprašė ir pasiūlė bendriems sąjungininkams spausti ją persigalvoti“.

„WikiLeaks“ vertinu linksmai, o komentuoti – niekas valstybės vadovų nekomentuoja, – į kalbas nesileido prezidentė.Pasirodžius šiems pranešimams, A.Anušauskas antradienį tvirtino, kad „kai į oficialius dokumentus sudedami asmeniniai įspūdžiai, gali būti visko: tiek tikslios, tiek netikslios informacijos, tiek iškraipančios, tiek melagingos, nelygu koks diplomatas“.

„Aš norėčiau, kad jūs suprastumėte, kad jeigu jau buvo paskelbta krūva dokumentų ir juose yra labai daug asmeninių epitetų, apibūdinimų. Šiuo atveju lygiai tas pas – tai yra kažkokių neįvardytų diplomatų asmeninės nuomonės ir asmeniniai įspūdžiai. Daugiau aš nieko negaliu pasakyti“, – komentavo A.Anušauskas.

Prezidentūra tuomet atsisakė komentuoti pranešimą. „Nekomentuojame „WikiLeaks“ pranešimo. Bet galiu pasakyti, kad prezidentė – ne iš tų politikų, kuriuos galima paveikti darant spaudimą. Jos sprendimas buvo argumentuotas, atsižvelgiant į Lietuvos žmonių ir valstybės interesus“, – BNS sakė L.Balsys.

 
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min