Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismas panaikino sprendimą „Respublikos“ leidinių“ prašymu areštuoti „Verslo žinių“ turto

Žodžio laisvė – korupcijos narve
15min.lt fotomontažas / Korupcija Lietuvos žiniasklaidoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Teismas panaikino sprendimą „Respublikos“ leidinių“ prašymu areštuoti „Verslo žinių“ 0,5 mln. Lt vertės turto.

Kaip skelbia portalas vz.lt, teismas pritrūko „Respublikos“ leidinių“ pateiktų įrodymų ir bendrovės prašymą pripažino neproporcingu. Trečiadienį priimta nutartimi panaikintas liepos 4 d. sprendimas dėl „Verslo žinių“ turto arešto „Respublikos“ leidinių“ ieškinyje dėl pažeistos dalykinės reputacijos. Teismas patenkino „Verslo žinių“ skundą ir konstatavo, kad vien ta aplinkybė, jog ginčijamasi „dėl didelės pinigų sumos“, neleidžia tvirtinti, kad kyla grėsmė teismo sprendimo vykdymui, ar kad atsakovas ketina perleisti savo turtą tretiesiems asmenims. Liepos 13 d. nutartyje taip pat pabrėžiama, kad ieškovas nepateikė įrodymų, jog atsakovas vengs vykdyti galimą teismo sprendimą, bandys paslėpti ar perleisti turtą.

Kaip jau skelbta anksčiau, liepos 4 dieną Vilniaus apygardos teisme priimtas nutarimas patenkinti „Respublikos“ leidinių“ prašymą, kaip laikinąsias apsaugos priemones, areštuoti „Verslo žinių“ turto už 0,5 mln. Lt.

„Respublikos leidiniai“ kreipėsi į teismą, kuomet „WikiLeaks“ paveišino JAV diplomatų susirašinėjimus, kuriuose aprašomi kai kurie dienraščių „Lietuvos ryto” ir „Respublikos” darbo metodai.

Daugiausiai dėmesio slaptame dokumente skiriama dienraščiui „Respublika“. JAV farmacijos bendrovės „Pfizer“ atstovybės Lietuvoje vadovas Raimundas Voiška amerikiečių diplomatams papasakojo prieš kelerius metus sulaukęs šio leidinio savininko pasiūlymo – neva už 1 mln. litų „Respublika“ sužlugdys įmonės konkurentus. Atstovybės vadovas turėjo apsispręsti per dvi savaites. „Pfizer“ vadovui Lietuvoje atsisakius pirkti reklamos „Respublikoje”, pasipylė neigiami straipsniai.

Medžiagas, remdamasi „WikiLeaks“ duomenims, parengė „15 minučių”, „Verslo žinios“, persipublikavo ir delfi.lt.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min