TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno miestas mini Žalgirio mūšio 600-ąsias metines (nuotraukos)

Kaune minimos Žalgirio mūšio metinės
Kauno miesto savivaldybės nuotr. / Kaune minimos Žalgirio mūšio metinės
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį Kaune vyksta Žalgirio mūšio 600-osioms metinėms skirti renginiai.

Šventės metu Kauno meras Andrius Kupčinskas prie Vytauto Didžiojo paminklo įleido plieno kapsulę su žemėmis, kurios buvo parsivežtos šiais metais iš Žalgirio mūšio vietos, kur buvo pralieta ir lietuvių kraujo.

Miesto vadovas taip pat kartu su Pasaulio lietuvių kultūros, mokslo ir švietimo centro direktoriumi Valdu Kubiliumi atidengė informacinę lentą, skirtą turistams. Lentoje pateikiama informacija apie Vytautą Didįjį, Žalgirio mūšį lietuvių ir anglų kalbomis.

Šventės dalyviai linkėjo, kad Vytauto Didžiojo paminklas stovėtų tūkstantį metų, kad ateities kartos žinotų, kiek daug Lietuvai ir Kaunui davė visų lietuvių mylimas kunigaikštis Vytautas.

Po pietų miesto meras įteikė padėkas Žalgirio mūšio 600-ųjų metinių proga. Liepos 6 dieną prie Kauno pilies buvo atidengtas paminklinis akmuo, karvedžio, Kauno seniūno Jono Sungailos atminimui, kuris vedė Kauno pulkus į mūšį.

Už pagalbą įrengiant šį paminklinį akmenį padėkos įteiktos įvairioms bendrovėms, skulptoriui Erikui Dauguliui, architektui Vladui Mačiui, bronzos liejikui Žilvinui Pabrinkiui.

Padėka taip pat buvo įteikta Pasaulio lietuvių kultūros, mokslo ir švietimo centro direktoriui V.Kubiliui už pagalbą, įrengiant informacinę lentą prie Vytauto Didžiojo paminklo.

Vakare visus kauniečius kompozitorius G.Kuprevičius kviečia į Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje, kur įvyks kūrinio „Jėga ir ašaros“, skirto Žalgirio mūšio 600-osioms metinėms, premjera.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min