Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žalgirio mūšio aidai – didingoje oratorijoje

Kompozitorius Giedrius Kuprevičius
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Kompozitorius Giedrius Kuprevičius
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Ketvirtadienį visa Lietuva minės Žalgirio mūšio 600-ųjų metinių jubiliejų. Šiai progai skirtų renginių netrūks ir Kaune. Vienas jų – kompozitoriaus G.Kuprevičiaus oratorijos „Jėga ir ašaros“ premjera.

Pasiklausyti naujo, specialiai šiai progai sukurto kauniečio kūrinio bus galima ketvirtadienį, 19 val., Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje.

„Ši oratorija skirta visų žuvusių Žalgirio mūšyje – lietuvių, lenkų, totorių, čekų, rusų ir vokiečių armijų – atminimui“, – sakė kompozitorius G.Kuprevičius. Pasak pašnekovo, idėja parašyti šį kūrinį gimė prieš metus, o įgyvendinta ji buvo per du mėnesius. Tekstas pasirinktas iš tradicinės litanijos „Dies irae“.

„Oratorijos pabaigoje nėra žodžio „amen“, nes karas niekada nesibaigia ir kol žmonės gyvi, kareiviai neišnyks“, – apie savo oratoriją yra sakęs G.Kuprevičius. Kompozitoriaus teigimu, Žalgirios mūšis nieko nepakeitė, tik „sudrebino, atskleidė, išsklaidė, paneigė ir patvirtino“. „Didžiuojuosi lietuvių ir kitų tautos brolių jėgos sėkme ir lieju partitūroje natų ašaras dėl visų, kurie tą jėgą pavertė amžinųjų ugnių fakelais. Todėl toks yra oratorijos pavadinimas – „Jėga ir ašaros“, – aiškino kūrėjas.

Vienos valandos trukmės muzikinį paveikslą karilionu kurs pats G.Kuprevičius. Kartu su juo pasirodys Kauno valstybinis choras bei Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“. Žiūrovai galės gėrėtis netradiciniu muzikantų išdėstymu ir sąšaukomis bei išvysti šešis iškiliausius mūšio karvedžius su palydomis.

Renginiai Kaune

12 val. Gėlių padėjimas prie Vytauto Didžiojo paminklo Laisvės alėjoje.

18 val. Kavinėje „Skliautas“ – meninis projektas, skirtas šiai sukakčiai paminėti, kuriame dalyvaus ir floristas Modestas Vasiliauskas.

19 val. Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje įvyks G.Kuprevičiaus kūrinio „Jėga ir ašaros“, skirto Žalgirio mūšio 600-osioms metinėms, premjera.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min