2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2021 11 29

Ar žinai, kiek gamtinių dujų yra kasdieniame tavo gyvenime?

Gyvenantiems miesto daugiabučiuose su centriniu šildymu, gaminantiems maistą ant indukcinės viryklės ir vairuojantiems elektromobilius, gali pasirodyti, kad elektra yra svarbiausias energijos išteklius, o gamtinės dujos jų gyvenime neegzistuoja ir nežinia, kam jų apskritai reikia. Tačiau Lietuvoje per metus gamtinių dujų suvartojama dvigubai daugiau nei elektros.

Būtent iš dujų pagaminama reikšminga elektros energijos dalis bei maždaug trečdalis pastatams centralizuotai tiekiamos šilumos. Tai dar ne viskas – be gamtinių dujų technologijų raida būtų lėtesnė. Greičiausiai, neturėtumėm kompiuterių ir mobiliųjų telefonų, nes gamtinės dujos naudojamos kaip žaliava gaminant ekranus ir kitas jų detales.

Iš gamtines dujas sudarančių cheminių medžiagų pagaminama daugybė plastikų, naudojamų gaminant medicininę įrangą, automobilius, lėktuvus, baldus, akinių lęšius ir daugybę mus supančių daiktų.

Tačiau pasaulio ekonomikos siekia ilgainiui atisakyti iškastinio kuro ir energiją gaminti iš atsinaujinančių išteklių, kad sumažintų poveikį klimatui bei apsaugotų aplinką. Europos Žaliasis kursas yra nubrėžęs aiškią kryptį radikaliai sumažinti taršą energetikoje, o Lietuva įsipareigojo iki 2050 m 80 proc. energijos pasigaminti iš atsinaujinančių energijos išteklių. Todėl „žalėja“ ne tik elektra. Gamtines dujas, be kurių ekonomika neišsiverstų, palaipsniui keis žaliosios dujos – biodujos, biometanas ir žaliasis vandenilis.

„Amber Grid“ valdomas dujotiekių tinklas yra vienintelė infrastruktūra Lietuvoje, kuria gali būti transportuojamas, importuojamas ar eksportuojamas vandenilis bei kitos žaliosios dujos – naujoji atsinaujinančios energijos rūšis. Todėl „Amber Grid“ siekia prisidėti prie klimatui neutralios ekonomikos kūrimo ir sudaryti sąlygas ekonomikai saugiai transportuoti bei naudoti žaliąsias dujas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min