Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 3d. 16:47

Atliekų konteineriai Vilniuje: kol vieni rūšiuoja, kiti – numoja ranka

Atliekų konteineriai Vilniuje
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Atliekų konteineriai Vilniuje

Apskaičiuota, kad vienas gyventojas kasdien išmeta maždaug 1,2 kilogramo komunalinių atliekų. O kaip dažnai prisipildo Jūsų šiukšliadėžė?

3 mln. – maždaug tiek tonų mišrių atliekų kasmet pasiekia Lietuvos sąvartynus. Kaip šį skaičių sumažinti? Visų pirma, rūšiuoti. Plastiką, stiklą, popierių, tekstilę ir buitines atliekas meskite į jiems skirtus atliekų konteinerius.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Atliekų konteineriai Vilniuje
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Atliekų konteineriai Vilniuje

Pasibaigus vasarai džiaugiamės sodų gėrybėmis, o nesuvalgytus obuolius, kriaušes ar agurkus kai kurie gyventojai suneša prie buitinių atliekų konteinerių. O ką jau kalbėti apie netrukus prasidėsiantį rudeninių lapų šlavimo maratoną... Rugsėjis – puiki proga dar kartą prisiminti, kad žaliosioms atliekoms komunaliniuose konteineriuose – ne vieta. Lietuvoje veikia net 54 specialios aikštelės, kuriose ir reikėtų palikti biologiškai skaidžias atliekas: lapus, nupjautą žolę, vaisius, daržoves, pjuvenas, šakas ir t.t.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Atliekų konteineriai Vilniuje
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Atliekų konteineriai Vilniuje

Kai kuriuos sostinės daugiabučių kiemus vis dar „puošia“ ištisas savaites ar net mėnesius besimėtantys baldai bei buitinė technika. Tačiau kas norėtų gyventi tokioje aplinkoje? Keisti pasaulį pradėkime nuo savęs – nereikalingus didelių gabaritų daiktus palikime didelių gabaritų atliekų priėmimo aikštelėse, kurių Lietuvoje yra kone šimtas.

Tai, kokioje aplinkoje gyvename – priklauso nuo mūsų pačių, todėl būkime atsakingi!

Atliekų konteineriai Vilniuje:

Inicijuotas turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min