Dabar populiaru
Publikuota: 2020 lapkričio 25d. 17:38

Dunojų baidare įveikęs A.Valujavičius: kelionės padeda suprasti, kad klimato kaita – skaudi realybė

Keliautojas Aurimas Valujavičius
asmeninio albumo nuotr. / Keliautojas Aurimas Valujavičius

15min pašnekovas Aurimas Valujavičius prisiminė, kad dar plaukdamas baidare Dunojumi sulaukė jį nudžiuginusio kvietimo prisijungti prie Europos Sąjungos ekoiniciatyvos „Ding Dong“. Jis sutiko nė nedvejodamas, nes būtina kalbėti apie išties svarbius dalykus – klimato kaitą ir tai, kaip kiekvienas galime prisidėti kuriant tvarią, gamtai draugišką aplinką.

Anot Aurimo, šis projektas tai puiki galimybė ir pačiam prisidėti prie tvaraus gyvenimo būdo populiarinimo. Pašnekovo teigimu, ekologijos idėjos jo gyvenime yra svarbios.

„Stengiuosi nešvaistyti elektros, — nesudėtingus, tačiau svarbius žingsnelius prisiminė jis. — Labai skatinu rinktis ekologiškas transporto priemones tiek keliaujant savo malonumui, tiek ir kasdien vykstant į darbą, parduotuvę ar kitur.“

Aurimas atskleidė, kad kelionės ir jam pačiam padėjo geriau suprasti, kokį didelį poveikį gamtai, o taip pat ir mūsų gyvenimams, turi besikeičiantis klimatas. Taigi, jeigu dar abejojate globaliniu atšilimu, nukeliaukite prie Norvegijoje sparčiai tirpstančių ledynų, pasikalbėkite su ten gyvenančiais žmonėmis ir patys įsitikinsite, koks žalingas yra neatsakingas gyvenimo būdas.

Jeigu dar abejojate globaliniu atšilimu, nukeliaukite prie Norvegijoje sparčiai tirpstančių ledynų.

A.Valujavičiaus nuotr./Aurimo kelionė Norvegijoje
A.Valujavičiaus nuotr./Aurimo kelionė Norvegijoje

Keliautoją ypač sužavėjo Birštonas

Kiekvienas „Ding Dong“ projekto dalyvis, keliaudamas po Lietuvą, domisi skirtingomis, su ekologija susijusiomis temomis. Kiek anksčiau 15min kalbinta žurnalistė Rasa Jusionytė domėjosi vandens tarša, o taip pat įkvepiančiais mokslininkų išradimais, padedančiais su šia problema kovoti.

A.Valujavičiaus tema — „Pagamintas su gamta“ (angl. „Made with nature“). Jis siekė parodyti, kad ir verslo sektorius gali būti tvarus, todėl susitiko su šią idėją propaguojančiomis įmonėmis ir net miestais!

asmeninio albumo nuotr./Aurimas Valujavičius
asmeninio albumo nuotr./Aurimas Valujavičius

Aurimas svečiavosi Kauno rajone įsikūrusiame tikrų tikriausiame karamelės fabrike, o taip pat Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sode, kur išgirdo apie mokslinius tyrimus, padedančius išsaugoti retas augalų rūšis.

Aurimas atskleidė, kad ypač teigiamą įspūdį jam paliko Birštonas — miestas, sugebėjęs integruoti tvarumo idėjas į kasdienį gyvenimą.

Pašnekovas džiaugėsi, kad sulaukė didelio sekėjų palaikymo, ne vienas pasidalijo savo žingsniais į tvaresnį gyvenimą bei naudingais patarimais, pavyzdžiui, apie šiukšlių rūšiavimą.

asmeninio albumo nuotr./Aurimas Valujavičius
asmeninio albumo nuotr./Aurimas Valujavičius

Tvaraus gyvenimo idėjos visuomenėje išties populiarėja.

15min pašnekovas pastebėjo, kad tvaraus gyvenimo idėjos visuomenėje išties populiarėja, o svarbiausia tai, kad prisidėti visai nesudėtinga — užtenka pamažu keisti savo gyvenimo būdą. Nuo ko pradėti? Visų pirma, imkite rūšiuoti šiukšles, dažniau rinkitės gamtai draugišką transportą, pirkite tik tuos dalykus, kurių išties reikia.

Jau netrukus įspūdžiais apie „Ding Dong“ kelionę su 15min skaitytojais bei savo sekėjais dalysis komikas Mantas Bartuševičius.

Daugiau informacijos apie „Ding Dong“ – „Green Trip“ interneto svetainėje bei „Instagram“ paskyroje. Taip pat kviečiame sekti Rasos, Aurimo ir Manto keliones.

Remiamas turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min