Dabar populiaru
Publikuota: 2018 birželio 29d. 15:10

Dzūkija skambės dainomis – į pelkes paleista 60 „dainuojančių“ varlių

Raudonpilvė kūmutė
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Raudonpilvė kūmutė

Raudonpilvės kūmutės – maži varliagyviai, iš kitų išsiskiriantys ryškiomis oranžinėmis dėmėmis ant pilvo ir melodingu ūkimu poravimosi metu (jis stipriai skiriasi nuo įprasto varlių kurkimo). Taip pat šios varlės yra retos, įrašytos į Lietuvos Raudonąją knygą ir saugomos. Kadangi kūmučių buožgalviams bręstant į juos kėsinasi pernelyg daug burnų, Lietuvos zoologijos sodas šiemet pradėjo raudonpilves kūmutes auginti nelaisvėje – nuo ikrų iki pusiau suaugusių varliukų.

Didžiausia užduotis Metelių regioninio parko ekologams – pavasarį surinkti kūmučių ikrus, kurie, žinoma, yra itin panašūs į kitų varliagyvių.

Kai ikrai jau pasiekia zoologijos sodą, vietos herpetologų teigimu, jie auga greitai ir sėkmingai. Iš 90-ies buožgalvių išsirito ir išgyveno 61 raudonpilvė kūmutė, varlės paleistos skirtingose Metelių regioninio parko pelkėse ir balose.

Lietuvos zoologijos sodo Šaltakraujų gyvūnų skyriaus vedėjos Almos Pikūnienės teigimu, auginant varliagyvius labai praverčia vietoje turimas insektariumas: vietoje užauginti vabzdžiai tampa kūmučių maistu, o jos išmoksta pasigauti maistą, vėliau lengviau tampa prisitaikyti gamtoje.

Šį pavasarį zoologijos sodas sulaukė apie 200 ikrų, taigi, tikėtina, raudonpilvių kūmučių Dzūkijoje kitąmet bus paleista dar daugiau. Ikrai rudenį virsta buožgalviais, o pavasarį – „paauglėmis“ varlėmis.

Inicijuotas turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min