2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2022 03 31

„Ergolain“ balandį skelbia tvarumo mėnesiu: ką galime padaryti jau dabar

Visapusiškas tvarumo standartų taikymas yra naujasis šiuolaikinių įmonių veiklos modelis. „Ergolain“ įmonių grupė balandį skelbia tvarumo mėnesiu ir skatina bendroves jau dabar pradėti tvarumo kelionę ir aktyviai adaptuoti „žalumo“ gaires kasdienėje veikloje.
„Ergolain“ tvarumo projektų vadovė Gintarė Mockutė
„Ergolain“ tvarumo projektų vadovė Gintarė Mockutė / Nuotr. R.Ašmonaitės

Daugiau nei 23 metų patirties turinti „Ergolain“ įmonių grupė, įrengiant biurus Lietuvoje ir užsienyje bei vystant HORECA projektus, žengė didelį žingsnį tvaraus verslo link: 2022-ųjų metų verslo gairėse ji tvarumą įvardijo viena iš strateginių veiklos krypčių.

Iškeltas ambicingas tikslas – tvarių produktų krepšelį auginti 3 proc., bei padvigubinti draugiškų aplinkai projektų skaičių. Šįmet įmonėje startavo ir vidinis tvarumo projektas, kuris siūlys iniciatyvas ir sprendimus, kaip bendrovė galėtų pasiekti iškeltus tvarumo tikslus bei kasdienėje veikloje taikyti daugiau aplinkai draugiškesnių sprendimų.

Platesnis požiūris

Svarbu suprasti, kad tvarumo principais grindžiama veikla apima gerokai platesnį kontekstą. Pirmiausia verslą reikia organizuoti remiantis ESG (angl. environmental, social, governance; liet. aplinkosauginis, socialinis, valdysenos) veiksniais. Ką tai reiškia praktikoje? Bendrovės, norėdamos dirbti tvariai, turėtų atsižvelgti ne tik į gamtai draugiškų medžiagų naudojimą gamyboje, atliekų rūšiavimą ir perdirbimą, paliekamą pėdsaką gamtoje, tačiau sukurti orias darbo sąlygas darbuotojams, mokėti socialiai teisingą atlygį, suteikti galimybę ugdyti profesinius gebėjimus, bendrovė turėtų atsakingai rinktis verslo partnerius, o taip pat kasdien taikyti tvarios valdysenos principus: skaidrios vadybos, efektyvaus planavimo, standartizuotų procesų ir pan.

,,Norint išsirinkti iš tiesų tvarų gaminį, vertėtų atkreipti dėmesį į platesnį kontekstą‘‘

Gintarė Mockutė, „Ergolain“ įmonių grupės tvarumo projektų vadovė, atkreipia dėmesį į visuomenėje vis dar gajų suvokimą, kad tvarumas versle tereiškia, jog, pvz., bendrovė renkasi biuro baldus, pagamintus iš perdirbtų medžiagų. Ji akcentuoja, kad, norint išsirinkti iš tiesų tvarų gaminį, vertėtų atkreipti dėmesį į platesnį kontekstą ir detaliau paanalizuoti, kaip iš tiesų veikia verslas.

„Renkantis verslo partnerį, produktų tiekėją svarbu atsižvelgti į konkrečios įmonės vidaus politiką, socialinę atsakomybę, darbuotojų teises, produkto ilgaamžiškumą, kaip gaminys bus pristatytas klientui, ar vėliau bus galima gaminį išrūšiuoti bei perdirbti. Būtent todėl „Ergolain“ ESG standartų neatitinkančių įmonių į tiekėjų sąrašus neįtraukiame, o mūsų bendrovės ekspertai visuomet gali atsakyti į visus klausimus apie gaminio kilmę“, – detalizuoja G.Mockutė.

„Žalia“ ateitis

Tarptautinė praktika rodo, kad įmonės, kasdienę veiklą grindžiančios tvarios veiklos principais, skaičiuoja didesnį pelną, užsitikrina klientų lojalumą, sumažina veiklos riziką ir yra atsparesnės krizėms, didina nuosavo prekių ženklo vertę bei žinomumą.

Tvarumo konsultacijas teikiančios bendrovės „Cone“ atliktas tyrimas parodė, kad 98 proc. įmonių, taikančių tvarumo standartus, nurodė skaičiuojančios tiesioginę naudą pardavimuose ir rinkodaroje. 60 proc. respondentų tvirtino, kad patyrė teigiamą poveikį bendrovės reputacijai, 53 proc. – didesnį pelningumą, 30 proc. – mažesnes išlaidas, 30 proc. – išaugusias gamybos apimtis.

,,Tvarumas – ateities verslo kalba, kurios būtina mokytis šiandien, nes rytoj gali būti per vėlu.‘‘

Vilma Bružienė, „Ergolain“ įmonių grupės vadovė, akcentuoja, kad tvarumas – ateities verslo kalba, kurios būtina mokytis šiandien, nes rytoj gali būti per vėlu. „Lietuvos verslo forume“ vadovė skaitė pranešimą, kaip įmonės tvarumo principus galėtų integruoti į bendrovių strategijas.

Ji dalinasi verslo praktika, kad jau dabar „Ergolain“ įmonių grupę užsakovai renkasi todėl, kad bendrovė gali pasiūlyti gausų tvarių produktų krepšelį, padeda rasti tvarius būdus, kaip įrengti biurus ir juose įkurdinti „žaliąsias zonas“.

Mona Avik nuotr./„Ergolain“ įmonių grupės vadovė Vilma Bružienė
Mona Avik nuotr./„Ergolain“ įmonių grupės vadovė Vilma Bružienė

„Ergolain“ klientams visada pasiūlo tvarių alternatyvų įprastiems biuro baldams. Vietoje įprastos kėdės galima išmėginti krėslą su mažiau detalių, kurias vėliau bus nesunku perdirbti. Arba rinktis mūsų baldų fabriko konstruktorių sukurtą „Be Green“ stalą, kurį gaminant telieka 5,97 proc. atraižų, kai įprastai šis kiekis sudaro apie 20 proc. Galiausiai klientams primename, kad kartais kokybiškus baldus tereikia atnaujinti, pakeisti keletą detalių. Baldai puikiai atliks savo funkciją, o klientas bus prisidėjęs prie gamtos išteklių tausojimo“, – tvarumo galimybes darant kasdienius pasirinkimus vardija V.Bružienė.

„Ergolain“ balandį skelbia tvarumo mėnesiu ir kviečia įmones atidžiai peržvelgti savo veiklos procesus ir pamėginti žengti pirmuosius tvarumo žingsnius. Pradėti galima nuo mažų dalykų. Pvz., atsisakykite šiukšliadėžių po kiekvienu darbo stalu, vietoje jų biure įsirenkite kelis rūšiavimo konteinerius; biure patys gerkite ir svečius vaišinkite filtruotu vandeniu iš čiaupo, o ne pirkite vandenį plastikiniuose buteliuose; bent keletą kartų per savaitę į biurą vykite pėsčiomis, dviračiu ar naudokitės visuomeniniu transportu.

Ergolain nuotr./Balandžio mėnesis - Ergolain tvarumo mėnesis
Ergolain nuotr./Balandžio mėnesis - Ergolain tvarumo mėnesis

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min