2021 12 14

Kuo pakeisime gamtines dujas?

Gamtinės dujos yra švariausias iš iškastinių energijos išteklių, tačiau neišvengiamai jas turėsime pakeisti atsinaujinančiais ištekliais, kad sumažintumėme poveikį klimatui bei apsaugotumėme aplinką.

Kas nutiks su dujotiekiais, tarsi kraujagyslių tinklas išraizgytais po šalies teritorija, atnaujinamais ir saugomais drauge su kitais valstybinės reikšmės objektais?

Europos Žaliasis kursas yra nubrėžęs aiškią kryptį radikaliai sumažinti taršą energetikoje, o Lietuva įsipareigojo iki 2050 m 80 proc. energijos pasigaminti iš atsinaujinančių energijos išteklių. Todėl „žalėja“ ne tik elektra. Gamtines dujas, be kurių ekonomika neišsiverstų, palaipsniui keis žaliosios dujos – biodujos, biometanas ir žaliasis vandenilis.

„Amber Grid“ valdomas dujotiekių tinklas yra vienintelė infrastruktūra Lietuvoje, kuria gali būti transportuojamas, importuojamas ar eksportuojamas vandenilis bei kitos žaliosios dujos – naujoji atsinaujinančios energijos rūšis. Todėl „Amber Grid“ siekia prisidėti prie klimatui neutralios ekonomikos kūrimo ir sudaryti sąlygas ekonomikai saugiai transportuoti bei naudoti žaliąsias dujas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Parašykite atsiliepimą apie 15min