Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 31d. 11:41

Metelių regioninis parkas: pasivaikščiojimas Dzūkų jūros pakrante

Pėsčiųjų pažintinis takas „Prelomciškės kalvomis“
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Pėsčiųjų pažintinis takas „Prelomciškės kalvomis“

Metelių regioninis parkas – įrodymas, kad Lietuvoje yra ką pamatyti. Dusios, Metelio ir Obelijos ežerų apylinkėse gausu paukščių, o draustiniuose gyvena itin retai sutinkamas balinis vėžlys. Parką apžiūrėti patogiausia vaikštant pažintiniais takais, nepakartojami vaizdai atsiveria žvelgiant nuo apžvalgos bokšto.

Kelionę po Metelių regioninį parką geriausia pradėti Dusios ežero, dar vadinamo Dzūkų jūra, pakrantėje įsikūrusiame moderniame lankytojų centre. Interaktyvi ekspozicija pritaikyta ne tik mažiesiems, bet ir suaugusiems lankytojams. Pastato sienos stiklinės, tad pasigrožėti Dusios kraštovaizdžiu galima patogiai įsitaisius viduje, be to, čia įrengti ir specialūs žiūronai.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Metelių regioninio parko lankytojų centras
Luko Balandžio / 15min nuotr./Metelių regioninio parko lankytojų centras

Nuo apžvalgos bokšto atsiveria Metelio apylinkių ir Kemsinės pievos panorama. Pastaroji – paukščių stebėjimo entuziastų rojus. Drėgnoje pievoje galima išvysti galvą nuolat linkčiojančią švygždą, plaukioti mėgstančią plovinę vištelę, ilgasnapį paprastąjį griciuką, ilgas oranžines kojas išdidžiai kilnojantį raudonąjį tuliką ar žalsvasnapį tikutį.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Metelių regioninio parko apžvalgos bokštas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Metelių regioninio parko apžvalgos bokštas

Prelomciškės piliakalnio link veda šalia Dusios nusidriekęs 3,2 km ilgio kalvotas takas. Smalsesniems parko lankytojams įrengti informaciniai stendai. Viena iš gražiausių parko vietų – siauras Metelio ir Dusios tarpežeris, kuriame tęsiasi 3,5 km ilgio Bijotų-Širvinto miškų pažintinis takas. Ypatingą dzūkišką kraštovaizdį kuria žemyninės kopos. Ar žinotoje, kad gintaro randama ne tik pajūryje, bet ir prie Dusios ežero?

Luko Balandžio / 15min nuotr./Metelių regioninis parkas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Metelių regioninis parkas

Apžiūrėti Metelių regioninį parką galima ir važiuojant dviračiu. Ežerų ir miškų apsuptose apylinkėse netrūksta kaimo turizmo sodybų bei poilsiaviečių.

Metelių regioninis parkas fotografo akimis:

Inicijuotas turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min