Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 22d. 13:50

Miškininkai jubiliejų atšventė miškuose su visuomene

Aukštaitijos nacionalinis parkas ir Labanoro giria iš paukščio skrydžio
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Aukštaitijos nacionalinis parkas ir Labanoro giria iš paukščio skrydžio

Ar esate kada girdėjęs tauriųjų elnių baubimą? O dalyvavęs stumbriuko krikštynose ar išlydėjęs gerves į šiltus kraštus? Tai tik keli renginiai iš kelių dešimčių, į kuriuos minėdami 100 metų nepriklausomos Lietuvos miškų administracijos jubiliejų miškininkai tris savaites, rugsėjo 2-20 dienomis, kvietė šalies gyventojus.

Kaip skelbiama pranešime žiniasklaidai, minėdami solidų jubiliejų miškininkai surengė 60 nemokamų renginių visuomenei: buvo organizuojamos ekskursijos autobusais, pėsčiųjų žygiai, šeimų šventės, kinas po atviru dangumi, vakaronės prie laužo, tauriųjų elnių baubimo klausymasis ir kt.

„Per šiuos 100 metų miškų administracija, kaip ir visa valstybė, išgyveno įvairius laikotarpius: kūrybos ir augimo, didžiausių netekčių, kontrastų, išbandymų laisve metus. Stiprus miškas – stiprios mūsų valstybės simbolis. Augantis miškas – tai klestinti, stipri, darni valstybė, o drauge su ja – ir mes visi. Į antrąjį šimtmetį žengiame tęsdami pradėtus darbus, nešdami didelę atsakomybę toliau rūpintis miškais taip, kad Lietuvoje visada oštų miškas ir kad miške visiems būtų gera“, - pranešime žiniasklaidai sako laikinai Valstybinių miškų urėdijos direktoriaus pareigas einantis Valdas Kaubrė.

Stiprus miškas – stiprios mūsų valstybės simbolis. Augantis miškas – tai klestinti, stipri, darni valstybė, o drauge su ja – ir mes visi.

Rugsėjo 2-20 dienomis visuomenei skirti renginiai vyko visoje Lietuvoje – į juos kvietė visi 26 Valstybinių miškų urėdijos regioniniai padaliniai. Dalyviams siūlyta vykti į ekskursijas miškuose, parkuose ir miško muziejuose, pėsčiųjų žygius pažintiniais takais, dalyvauti stumbriukų krikštynose, gervių išlydėtuvėse, pasiklausyti tauriųjų elnių baubimo, taip pat drauge po atviru dangumi pažiūrėti filmus apie gamtą.

Pavzydžiui, vienas iš renginių – pažintinė ekskursija autobusu „Miško ciklas“ – vyko rugsėjo 14 d. visuose šalies regionuose. Dalyvių laukė nemokami autobusai, vežioję po įvairias miško vietoves: miškininkai pasakojo, kaip keičiasi miško gyvenimas skirtingais metų laikais, supažindino su darbu medelyne – nuo sėklos iki medžio, pavedžiojo po jaunuolynus, brandų mišką, sengirę, pelkes, atsodintus miškų plotus bei kirtavietes, gražiausius takus bei rekreacinius objektus.

Visuomenei skirtų renginių ciklą vainikuos Miškininko diena, šiemet švenčiama rugsėjo 21 d. Tarpukario Lietuvoje pagrindinė miškininkų šventė buvo balandžio mėnesį švenčiamos miškasodžio pabaigtuvės. Nuo 2000-ųjų Miškininko diena kasmet minima trečiąjį rugsėjo šeštadienį.

Tai buvo tarsi atvirų durų dienos valstybiniuose miškuose drauge su gidais – miškininkais.

„Tai buvo tarsi atvirų durų dienos valstybiniuose miškuose drauge su gidais – miškininkais. Siekiame miškus paversti maksimaliai atvira ir svetinga erdve visuomenei: išsamiai ir aiškiai informuoti apie mūsų veiklą, reikšmingai prisidėti prie visuomenės švietimo ugdant meilę gamtai, puoselėti miškus ir rekreacines zonas“, - sako V. Kaubrė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min