Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 kovo 30d. 09:38

Parkų lankytojo bilietai leis tapti saugomų teritorijų bičiuliais

Parnidžio kopa Žalias
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Parnidžio kopa

Gandrams žadinant pavasarį naujai atraskite Parnidžio kopą, nendrines skulptūras Nerijoje, labiausiai žinomą gamtos paminklą Stelmužės ąžuolą ar į Pasaulio biosferos rezervatų tinklą neseniai įtrauktą Žuvintą. Su Žemės diena prasidėjus astronominiam pavasariui visi kviečiami tapti saugomų teritorijų bičiuliais ir lankytis Lietuvos nacionaliniuose parkuose savanoriškai įsigijus Parkų lankytojo bilietus.

Gamtą mylintys piliečiai, kuriems rūpi išsaugoti kraštovaizdžio vertybes, nuo šiol gali įsigyti Parkų lankytojo bilietą, atversiantį galimybes aplankyti keturis Lietuvos nacionalinius ir 28 regioninius parkus. Už Parkų bilietus gautos lėšos bus skiriamos saugomose teritorijose esančių rekreacinių vietų, pažintinių takų ir stovyklaviečių tvarkymui.

Pranešime spaudai rašoma, kad už Parkų lankytojų bilietus surinktos lėšos bus kaupiamos ir panaudotos pasenusios arba sugadintos lauko informacinės infrastruktūros atnaujinimui saugomose teritorijose. Planuojama, jog pirmiausia lėšos bus skirtos Kauno marių regioninio parko Kadagių slėnio (Arlaviškių pažintinio tako) teritorijos tvarkymui.

„Džiaugiamės, kad šiltėjant orams, su Parkų lankytojo bilietu galime atverti nacionalinių ir regioninių parkų vartus. Pradėję bendradarbiavimą su Valstybine saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos, galime ne tik pakviesti į pačius gražiausius Lietuvos gamtos kampelius, bet ir prisidėti prie saugomų teritorijų tvarkymo“, – sako bilietus platinančios bendrovės „Bilietai.lt“ direktorė Inga Petravičiūtė.

Nuo šiol platinamas Parkų lankytojo bilietas leis lankytis Aukštaitijos, Dzūkijos, Kuršių nerijos ir Žemaitijos nacionaliniuose parkuose bei Anykščių, Asvejos, Aukštadvario, Biržų, Dubysos, Dieveniškių istoriniame, Gražutės, Kauno marių, Krekenavos, Kurtuvėnų, Labanoro, Metelių, Nemuno deltos, Neries, Nemuno kilpų, Pagramančio, Pajūrio, Panemunių, Rambyno, Salantų, Sartų, Sirvėtos, Tytuvėnų, Varnių, Veisiejų, Ventos, Vištyčio ir Žagarės regioniniuose parkuose.

Vienkartinis Parkų lankytojo bilietas (galiosiantis 5 dienas) lankytis viename valstybiniame parke kainuoja 1,29 Eur. Vieno mėnesio Parkų lankytojo bilietas lankytis viename valstybiniame parke kainuoja 5,29 Eur. Visų (4 nacionalinių ir 28 regioninių) valstybinių parkų vieno mėnesio Parkų lankytojo bilietas kainuoja 10,31 Eur. Metinis visų minėtų valstybinių parkų Parkų lankytojo bilietas kainuoja 20,29 Eur. Vienerių metų visų minėtų valstybinių parkų šeimos Parkų lankytojo bilietas kainuoja 25,29 Eur.

Gautos lėšos už Parkų lankytojo bilietą bus skiriamos gamtos objektų, rekreacinių teritorijų priežiūrai, tvarkymui, informacinių stendų atnaujinimui, šiukšlių išvežimui, taip pat švietėjiškai gamtosauginei veiklai vykdyti – lankstinukams, gamtos maršrutų aprašymams, gamtos pamokoms.

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba ir valstybinių parkų direkcijos savo internetinėse svetainėse teikia išsamią informaciją apie parduotų Parkų lankytojo bilietų skaičių, taip pat lėšų, gautų už parduotus bilietus, panaudojimą.

Žiniasklaidai išplatintas pranešimas spaudai, publikuojamas be redakcijos įsikišimo rubrikoje „Pranešimai“
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

01:27
01:01
00:53

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min