Dabar populiaru
Publikuota: 2021 vasario 24d. 07:54

Pavasario laukime atidžiai: tirpstant sniegui būkite atsargūs gatvėje, saugokitės varveklių

Varvekliai Žalias
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Varvekliai

Gal ne rekordinis, bet be abejo, įsimintinas snygis užklupo visus netikėtai. Tylūs, savaitę krentantys sniego kąsniai prikrėtė ir paruošė tiek pat rūpesčių kaip audringas uraganas. Ar ne metas duoti vardus įsimintiniems snygiams? Lai pirmas vadinasi Karolinos snygis.

Būkime tikri. Miesto viešosios erdvės, parkai žvalgomi, valomi, vaduojami, tvarkomi. Išlikime kantrūs. Šią savaitę žadama teigiama oro temperatūra teikia vilčių sniegą ir ledą kasantiems, kertantiems, laužantiems, tirpdantiems, vežantiems lauk kiemų ir gatvių prižiūrėtojams. Ko negali atlikti švelnus pliusas, tą gali padaryti didelis. Sniegą tikrai greitai įveiksime.

Net nuvalyti ir pabarstyti laiptai, takai, šaligatviai, perėjos anksti ryte pėstiesiems išlieka labai pavojingi. Treniruokime valią, neskubėkime, eikime tvirtai, lėtai bet užtikrintai. Po pietų saulė jau ištirpina nakties ledą, bet vakare, šąlant, paviršiai vėl tampa pavojingi.

Tikrai daug kur lauke verta pagalvoti apie paprasčiausią išgyvenimą. Pavojinga zona – stogai. Jie apsunkę nuo šlapio sniego, tikrina konstrukcijų tvirtumą. Pavojinga zona – varvekliai. Stovėti pastogėje pavojinga net su kepure.

Būkime kantrūs zonose, kur snygio padariniai šalinami motopjūklais. Negalvokime, kad nulaužtų šakų ir medžių niekas netvarko. Motopjūklininkai kaip ir kelininkai stichijos padarinių likvidavimo metu dėl visų dirba.

Asmeninio albumo nuotr./Nukritę medžiai
Asmeninio albumo nuotr./Nukritę medžiai

Dėmesio! Nesiartinkime prie dirbančių motopjūklininkų. Darbo saugos taisyklės tai draudžia. Ypač dabar, kai jie pjauna pavojingiausius, nevaldomus, neprognozuojamus medžius. Nebandykime loterijos – ar medis tiksliai kris ant kaktos. Pjūklui gaudžiant saugi zona yra už stop juostos arba atstumo lygaus dvigubo medžių aukščiui.

Būkime atidūs po medžiais. Daugelis šakų, kurioms buvo lemta nulūžti, jau nulūžo. Vis tik medžių lajose išIiko pavojingų kombinacijų.

Pavasario laukime atidžiai.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min