Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 20d. 14:07

Sekant ledyno pėdsakais: pasivaikščiojimas Salantų regioniniame parke

Imbarės piliakalnis nuo Kalnalio apžvalgos bokšto
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Imbarės piliakalnis nuo Kalnalio apžvalgos bokšto

Klaipėdos ir Telšių apskrityse esantis Salantų regioninis parkas – lobis gamtos ir kultūros gerbėjams. Parkas puikiai pritaikytas ir draugiškas kiekvienam: mėgstančiam pasivaikščioti, dviračių entuziastui, vairuojančiam automobilį ar trokštantį ekstremalių iššūkių.

Sraunios upės ir vingiai, kvapą gniaužiančios atodangos, milžiniški riedulynai, autentiški miesteliai, įspūdingi piliakalniai – visa tai išsibarstę 13 tūkst. kv. m plote. Nėra abejonių, Salantų regioninis parkas sužavės ir kultūros, ir gamtos entuziastus.

Norintys pailsėti nuo miesto triukšmo ir šurmulio gali pasivaikščioti pažintiniais takais.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Pėsčiųjų takas Salanto žemupio hidrografiniame draustinyje
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Pėsčiųjų takas Salanto žemupio hidrografiniame draustinyje

Pasirinkus „Gamtos taką“ nesunku pasijausti lyg atsidūrus tikrų tikriausioje tundroje – tokį įspūdį sukuria neįprastas kraštovaizdis bei unikalūs riedulynai. Šis 2 km takas pritaikytas ir negalią turintiems lankytojams.

Vaikštinėjant kitu taku galima apžiūrėti griežtai saugomą „Natura 2000“ teritoriją. Iš Šilalės kaimo patogu nueiti prie penkto didžiausio Lietuvos akmens, vadinamo „Šilalės kūju“.

Praėjus pro kuklią, tačiau unikalią Kalnalio bažnyčią verta nupėdinti dar kelis šimtus metrų ir užlipti į apžvalgos bokštą, nuo kurio atsiveria kvapą gniaužiantys Salanto slėnio vaizdai.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Šauklių riedulyno pažintinis tako apžvalgos bokštas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Šauklių riedulyno pažintinis tako apžvalgos bokštas

Salantų regioninį parką galima apžiūrėti važiuojant 43 km ilgio besitęsiančiu dviračių taku ar tiesiog automobiliu. Ekstremalius įspūdžius mėgstantys lankytojai gali pasirinkti vandens kelią ir baidarėmis plaukti vingiuotąja Minija.

Jeigu nusprendėte apsilankyti Salantų regioniniame parke, būtinai užsukite į lankytojų centrą ir muziejus, kurių čia yra net keli. Respublikiniame Vaclovo Into akmenų muziejuje galima apžiūrėti uolienų, retų medžių ir augalų kolekcijas, akmenines skulptūras. Taip pat verta apsilankyti ramybę spinduliuojančioje Orvidų sodyboje bei žymiojo vyskupo Motiejaus Valančiaus gimtinės muziejuje.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Salantų regioninio parko lankytojų centro ekspozicija
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Salantų regioninio parko lankytojų centro ekspozicija

Aprodyti parką, iš anksto susitarus, gali direkcijos darbuotojai, tačiau tai nėra būtina – nepasiklysti padės informacinės lentelės ir žemėlapiai. Per vieną dieną nespėję aplankyti visų vietų lankytojai gali apsistoti čia pat įsikūrusiose kaimo turizmo sodybose.

Salantų regioninis parkas fotografo akimis:

Inicijuotas turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min