Dabar populiaru
Publikuota: 2018 spalio 30d. 14:44

Tarp Vilniaus ir Kernavės. Užsukite į Neries regioninį parką

Kairiojo Neries kranto turizmo trasa
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Kairiojo Neries kranto turizmo trasa

Vilnius ir Kernavė – tai senosios lietuvių gyvenvietės, vėliau išaugusios į miestus. Ir nieko keista, kad žmonės čia kūrėsi nuo seniausių laikų. Čia labai graži gamta, daug upių, upelių, šaltinėlių, kuriuose trykšta tyras vanduo. O kalvotos apylinkės puikiai tiko piliakalnių įrengimui.

Neries regioninis parkas labai tinka tiems, kurie nori ne tik pasidžiaugti gražiais vaizdais, bet ir aktyviai ilsėtis. Dūkštos, Karmazinų, Saidės pažintiniai takai ypatingi tuo, kad juose galima ne tik pasigėrėti unikalia gamta , bet ir kaip reikiant pamiklinti kojas vaikštinėjant kalvotu kraštovaizdžiu.

Tikras malonumas ilgų pasivaikščiojimų ar dviračių žygių entuziastams yra Kairiojo Neries kranto turizmo trasa. Tai 25 kilometrų maršrutas su daugybe nuorodų – taigi pasiklysti beveik neįmanoma; prie visų lankytinų objektų – išsamūs informaciniai stendai. Beje, šį maršrutą patogu pasiekti ir automobiliu, tai svarbu turintiems mažų vaikų ar garbaus amžiaus žmonėms.

Čia yra išlikęs Grabijolų kaimas – viena iš nedaugelio vietų, kur užsukus galima pasijusti, tarsi pasivažinėjus laiko mašina. Kaimas yra išsaugojęs seniesiems Lietuvos kaimams būdingą rėžinio arba gatvinio kaimo struktūrą. Trumpa kaimo gatvelė baigiasi atsiremdama į Nerį. Kažkada ten būta tilto, kuris buvo sugriautas per pirmąjį pasaulinį karą ir daugiau nebeatstatytas.

Kaime yra 25 sodybos, tačiau nuolatos gyvenama tik keliose.
Kviečiame pasidairyti, kaip atrodo įdomiausios ir patogiausios lankytinos vietos Neries regioniniame parke mūsų fotogalerijoje.

Inicijuotas turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min