Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 kovo 26d. 15:25

Trakų rajono savivaldybė dėl iškirstų medžių kreipėsi į AAD: prašo atlikti tyrimą

Iškirsti medžiai prie Rusnės Žalias
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Iškirstas medis

Praėjusią savaitę socialiniuose tinkluose Trakų gyventojai dalinosi kertamų medžių nuotraukomis. Nors želdynų tvarkymo darbai buvo suplanuoti jau seniai, keletas medžių iš tikrųjų buvo nukirsti neteisėtai. Trakų rajono savivaldybės administracija kreipėsi į Aplinkos apsaugos departamentą, prašydama ištirti situaciją, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Kovo 15-16 d. Trakuose, nuo autobusų stoties link pusiasalio pilies Lukos ežero pakrantėje buvo organizuojami medžių kirtimo darbai, kuriems leidimą dar kovo 8 d. suteikė Trakų savivaldybės sudaryta Želdynų ir želdinių apsaugos ir priežiūros komisija.

Tačiau jau kitą dieną po vykdytų darbų savivaldybė sulaukė Trakų aplinkos apsaugos inspekcijos viršininko Tadeušo Ablačinskij skambučio su prašymu laikinai sustabdyti darbus, siekiant patikrinti Lietuvos ornitologų draugijos saugotinų medžių patikros ataskaitą bei išduotą leidimą saugotinų medžių ir krūmų kirtimo, persodinimo ar kitokio pašalinimo, genėjimo darbams atlikti.

„Po savaitės Trakų rajono savivaldybės administracijos darbuotojai kartu su Aplinkos apsaugos departamento ir Trakų nacionalinio parko atstovais, apžiūrėję medžių kirtimo vietą šalia Birutės g. 30 namo, užfiksavo, kad savavališkai iškirsti trys labai geros būklės medžiai – amerikinis uosis bei du juodalksniai. Šie medžiai nebuvo numatyti pjauti“, - rašoma pranešime.

Kaip pastebi Trakų rajono savivaldybės atstovai, atsižvelgiant į VĮ „Lietuvos arboristikos centro“ situacijos vertinimą kovo 17 d., kai ir buvo sustabdyti darbai, šie medžiai dar nebuvo nupjauti.

„Mūsų nuomone, lyginant mūsų fiksuotas ir piliečių pasidalintas nuotraukas, skiriasi medžių žymėjimas, pagal kurį darbininkai orientuojasi, ką su medžiais daryti. Neatmestume galimybės, kad medžiai pažymėti ir nupjauti suinteresuotų asmenų pastangomis arba per klaidą. Mes neteisėtų medžių kirtimų nepateisiname“, – sakė Trakų rajono savivaldybės administracijos direktorius Andrius Šatevičius.

Savivaldybė kreipėsi į AAD prašydama atlikti tyrimą, kokiomis aplinkybėmis buvo neteisėtai nupjauti medžiai. Kirtimo darbai sustabdyti iki balandžio 15 d.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Žiniasklaidai išplatintas pranešimas spaudai, publikuojamas be redakcijos įsikišimo rubrikoje „Pranešimai“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Talentingi vaikai

Video

01:54
01:53
27:22

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min