2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2021 12 07

Žaliasis vandenilis – kodėl pasaulis dėl jo pamišęs?

Gaminti energiją iš atsinaujinančių energijos išteklių yra viena svarbiausių priemonių, kovojant su klimato kaita ir aplinkos tarša. Europos Žaliasis kursas yra nubrėžęs aiškią kryptį radikaliai sumažinti taršą energetikoje, o Lietuva įsipareigojo iki 2050 m 80 proc. energijos pasigaminti iš atsinaujinančių energijos išteklių.

Vėjo ir saulės gaminamos elektros nepakas patenkinti šiuolaikinės ekonomikos poreikių – ypač poreikio energiją gauti stabiliai ir prognozuojamai, o ne vien tada, kai šviečia saulė ar pučia vėjas. Žaliasis vandenilis – tai dujos, kurias pasaulis mokosi pritaikyti ir, kurios tarnaus kaip jungtis tarp nepastovių atsinaujinančių išteklių ir ekonomikai gyvybiškai svarbaus stabilumo.

„Amber Grid“ valdomas dujotiekių tinklas yra vienintelė infrastruktūra Lietuvoje, kuria gali būti transportuojamas, importuojamas ar eksportuojamas vandenilis bei kitos žaliosios dujos – naujoji atsinaujinančios energijos rūšis. Todėl „Amber Grid“ siekia prisidėti prie klimatui neutralios ekonomikos kūrimo ir sudaryti sąlygas ekonomikai saugiai transportuoti bei naudoti žaliąsias dujas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Parašykite atsiliepimą apie 15min