2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2022 04 20

Žaliosios energijos aukso amžius

Energijos gamyba ir jos naudojimas sukuria apie 75 proc. Europos Sąjungos šiltnamio efektą sukeliančių dujų ir apima kiekvieną mūsų gyvenimo aspektą, pradedant energetiniu būsto efektyvumu ir baigiant kasdieniu elektros prietaisų naudojimu. Europai iki 2050 m. įsipareigojus tapti pirmuoju klimatui neutraliu žemynu, veikti turime visi pagal savo išgales.
Žaliosios energijos aukso amžius
Žaliosios energijos aukso amžius / Elektrum Lietuva nuotr.

Kokių veiksmų klimato kaitos mažinimo srityje imasi „Elektrum Lietuva“?

Lietuva yra priklausoma nuo importuojamos energijos ne tik dėl tokių išteklių, kaip nafta ar gamtinės dujos. Importuojame ir elektros energiją. Lokalūs jos gamybos pajėgumai yra riboti, o atsinaujinantys energijos šaltiniai dar negali patenkinti visos paklausos, nors jų kasmet daugėja. Todėl „Elektrum Lietuva“ fokusas yra plėsti vietinės žaliosios gamybos pajėgumus ir kurti sąlygas gyventojams ir verslui naudoti tvarią, iš saulės pagamintą elektrą. Kitaip tariant, bendrovės tvarumo strategija atveria kelius kitiems imtis gamtai draugiškų sprendimų.

Elektrum Lietuva nuotr./Žaliosios energijos aukso amžius
Elektrum Lietuva nuotr./Žaliosios energijos aukso amžius

Būtent dėl to didžioji dalis įmonės investicijų nukreiptos į žaliosios energijos pasiūlos didinimo projektus, taip sprendžiant du svarbius visai šaliai klausimus: energetinės nepriklausomybės bei tvarumo. Bendrovės tikslas – Lietuvoje žaliąją elektros energiją paversti įprastu, kasdieniu produktu, kuris prisidės prie bendrų Europos Sąjungos pastangų kovojant su klimato kaitos krize.

Pirmasis, 1,5 MW galios „Elektrum Lietuva“ saulės parkas pajūryje jau metus generuoja žalią elektros energiją iš saulės, jo klientų tarpe – per 200 fizinių ir juridinių asmenų. Džiugina ir šio saulės parko aukšti energijos gamybos efektyvumo rodikliai – parko lokacija šalia pajūrio yra viena to priežasčių.

Praėjusiais metais naujų saulės parkų plėtrai „Elektrum Lietuva“ skyrė 7,6 mln. eurų bei įsigijo 24-is žemės sklypus, kurių plotas siekia 130 hektarų – juose jau plėtojama 60 megavatų (MW) saulės parkų pajėgumų. Dar 444 klientai, gyvenantys nuosavuose namuose ir turintys stogą, pernai įsigijo „Elektrum“ saulės elektrines. Akivaizdu, kad žaliosios energijos paklausa auga kartu su pačių žmonių sąmoningumu ir noru prisidėti prie svarbių visam pasauliui klausimų sprendimo.

Nuotoliniai saulės parkai yra pats paprasčiausias ir populiariausias žaliosios elektros energijos pasirinkimas tiems, kas neturi galimybių įsirengti individualių saulės elektrinių, bet nenori būti priklausomi nuo elektros kainų pokyčių biržoje. Todėl nutarta plėsti investicijas šia kryptimi ir pasiūlyti daugiau pasirinkimų tvarios elektros vartotojams – iki šių metų pabaigos dar keturi „Elektrum“ saulės parkai pradės gaminti žaliąją energiją ir didins gaminančių vartotojų gretas.

Elektros kainoms neprognozuojamai šokinėjant, gyventojų ir verslo noras nuo to apsidrausti ir sutaupyti skatina atsigręžti į alternatyvią, saulės generuojamą elektrą. Specialistai tai vadina logišku sprendimu – duomenys rodo, kad saulės energija gali sumažinti sąskaitas už elektrą 70 proc. ir daugiau. Nedažnai taip būna, bet šiuo atveju puikiai dera tvarumo ir ekonominiai siekiai.

Elektros paklausa pasaulyje bei Lietuvoje auga ir toliau tik augs. Daug verslų ir gyventojų pereina prie elektrinio šildymo, vėsinimo, vėdinimo, elektromobilių, o pastarųjų mobilumo infrastruktūrai užtikrinti reikės vis daugiau elektros. Tad Europos tikslas tapti žalia atveria rinką būtent aplinką tausojančiai žaliajai elektrai iš saulės, vėjo ir kitų atsinaujinančių šaltinių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie 15min