Dabar populiaru
Publikuota: 2010 vasario 21d. 15:10

Gyvūnų globa susirūpinęs Mino nebijo interneto burbeklių priekaištų (nuotraukos)

Mino: „Džiaugiuosi galėdamas padėti tiems, kurie mažai kam rūpi.“
Aliaus Koroliovo nuotr. / Mindaugas Mickevičius-Mino ragina naujų augintinių ieškoti ne veislynuose, o prieglaudose.

„Negaliu vadinti save dideliu gyvūnų teisių aktyvistu, nevaikštau į piketus, tačiau gyvūnus myliu, pats kelis turiu ir noriu savo koncertais atkreipti dėmesį į beglobių gyvūnų padėtį Lietuvoje bei padėti jiems“, – naujienų portalui 15min.lt sakė dainininkas Mino, šeštadienį surengęs jau trečią savo sumanytos labdaros akcijos koncertą šalies didmiesčiuose.

Šeštadienį Mindaugas Mickevičius-Mino kartu su šokių kolektyvu „Tina Dance“ koncertavo Kauno prekybos centre „Akropolis“. Greta scenos būriavosi ne tik klausytojai – netoliese stovėjo ir narveliai su naujų šeimininkų laukiančiais beglobiais šuneliais ir katinėliais.

Priekaištų nebijau, kad jų bus – neabejoju. Lietuvoje taip jau yra: būsi ramus tik tada, jeigu nieko nedarysi. O jeigu kam nors ką gero padarysi, visada atsiras tokių, kurie pradės priekaištauti, kodėl gera darai ne jam, – sako Mino.Pirmieji gyvūnai būsimų šeimininkų rankose įsitaisė vos prasidėjus renginiui. Iš įvairiausių miesto vietų surinkti ar žmonių sunešti beglobiai keturkojai Kauno gyvūnų globos namuose buvo išmaudyti, paskiepyti ir sušukuoti. Atrodantys lyg veisliniai augintiniai, benamiai laukė savo naujųjų šeimininkų.

Akcijai galo dar nematyti

Akcijos metu naujus namus įgijo 8 benamiai šunys ir kelios katės. Taip pat žmonės sunešė daugiau nei 2 tonas gyvūnų maisto – jis atiteko Kauno gyvūnų globos namams.

„Šventė sutraukė daug žmonių, mūsų mažieji draugai surado naujus namus. Kas gali būti geriau, nei skleisti gėrį ir dovanoti geras emocijas. Šuniukai ir kačiukai – patys ištikimiausi žmogaus draugai, kurie niekada neišduos ir visada mylės savo šeimininką. Mes turime rūpintis mažaisiais draugais”, – sako dainininkas Mino.

Tai buvo jau trečias mažiesiems draugams skirtas Mino koncertas. Pirmasis dar prieš Kalėdas įvyko Klaipėdoje, antrasis – prieš dvi savaites – Šiauliuose. Klaipėdoje Mino bendradarbiavo su gyvūnų globos namais „5 pėdutės“, Šiauliuose – su Lietuvos gyvūnų globos draugijos Šiaulių skyriaus išlaikomais gyvūnų globos namais, o Kaune – su Gyvūnų globėjų asociacija ir Kauno regiono gyvūnų globos namais „Nuaras“.

Atlikėjas patenkintas visų šių renginių sėkme ir planuoja ketvirtą ciklo koncertą dar prieš Velykas surengti Vilniuje, o vėliau tęsti turą po kitus šalies miestus.

Būsi ramus tik tada, jei nieko nedarysi

Gyvūnų gerovės idėjas savo labdaringais koncertais propaguojantis Mino tikina nesibaiminantis piktų vertinimų. Pastaruoju metu internete netrūksta pagiežingų komentarų, kad visi gyvūnų globa besirūpinantys žmonės verčiau jau mestų šį užsiėmimą ir pradėtų gelbėti vaikus, senelius ar bedarbius.

„Priekaištų nebijau, kad jų bus – neabejoju. Lietuvoje taip jau yra: būsi ramus tik tada, jeigu nieko nedarysi. O jeigu kam nors ką gero padarysi, visada atsiras tokių, kurie pradės priekaištauti, kodėl gera darai ne jam. Kartais atrodo, kad visi būtų patenkinti tik tada, jeigu pas visus juos apsilankytum su buteliu ir dovana“, – sako Mino.

Aliaus Koroliovo nuotr./Akcija Kauno Akropolyje
Aliaus Koroliovo nuotr./Akcijos metu buvo padovanoti 8 šuneliai. 

Pasak dainininko, likimo nuskriaustais vaikais ar seneliais Lietuvoje rūpinasi daug organizacijų, vyksta daugybė įvairiausių labdaros renginių, kuriuose dalyvauja būriai atlikėjų. Tuo tarpu beglobiais gyvūnais Lietuvoje kol kas nebuvo rimtai susirūpinęs nė vienas scenos žmogus.

„Kai pažiūri, ir tie rengia koncertus vaikų namams, ir tie, o beglobiams gyvūnams niekas. Tad čia aš atradau neužimtą nišą ir džiaugiuosi galėdamas padėti tiems, kurie mažai kam rūpi“, – aiškina atlikėjas.

Namuose dainininko laukia triušeliai ir katės

Nors koncertų metu žmonės gali beglobiams gyvūnams aukoti tiek ėdalo, tiek ir pinigų, tačiau, pasak Mino, ne tai yra svarbiausia. Akcijos esmė – ne išvilioti pinigų, o paviešinti informaciją apie beglobius gyvūnus viename ar kitame mieste.

„Norime pasakyti, kad kiekviename mieste yra daugybė beglobių šunų ir kačių. Tad jeigu nusprendėte įsigyti naują augintinį ir ketinate išleisti daug pinigų, pavyzdžiui, brangiam šuneliui, nereikia to daryti. Geriau nueikite į gyvūnų prieglaudą – galbūt susidraugausite su kuriuo nors šuneliu. Tada ne tik sutaupysite pinigų, bet ir išgelbėsite vieną niekam nereikalingą gyvūną, kuris jums bus dėkingas visą gyvenimą“, – savo poziciją dėsto Mino.

Pats Mino dabar savo namuose augina du triušiukus ir du katinus. Atlikėjas apgailestauja, kad dabartinis gyvenimo būdas – nuolatinis važinėjimas po visą Lietuvą koncertuoti ar dalyvauti įvairiuose renginiuose – neleidžia jam laikyti ir šuns.

„Katės ir triušeliai – tokie gyvūnai, kuriuos galima drąsiai palikti visai parai, jei yra pakankamai maisto ir vandens. Žinoma, jeigu išvykstu dar ilgesniam laikui, tada jau prašau pažįstamų, kad užeitų į mano namus ir pasirūpintų augintiniais. Šuns tokiomis sąlygomis tikrai negalėčiau laikyti“, – sakė dainininkas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

01:28
15:57

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min