2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Kaune aptikta 19 nužudytų ir į griovį išmestų šunų bei 1 bebras (nuotraukos, papildyta 16.25 val.)

Kauno policija pradėjo tyrimą ir ieško sužvėrėjusių nusikaltėlių, nužudžiusių ir griovyje palikusių keliolika šunų. Masinėje kapavietėje jau rasta 20 gyvūnų kūnų: kaip spėjama, 19 iš jų - šunų, 1 - bebras.
Pirminiais duomenimis, griovyje rasta apie 20 apirusių šunų kūnų
Įvykio vietoje / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Garliavos plente, aptikta nuo 12 iki 15 negyvų šunų kūnų. Teigiama, kad šunys rasti išmėsinėti, nuo jų nudirtas kailis.

Į įvykio vietą išvyko policijos operatyvinė tyrimo grupė. Pareigūnai jau pradėjo įvykio tyrimą.

Apie sulaikytus įtariamuosius kol kas nepranešama.

Papildyta 15.10 val.: Kaip pranešė įvykio vietoje dirbantis 15min.lt fotografas Erikas Ovčarenko, keliolikos gyvūnų, kaip įtariama, šunų, apirusius kūnus „Nuaro" darbuotojai sudėjo į maišus. Kol kas jie palikti toje pačioje vietoje, kur buvo rasti – Garliavos plente.

Apėję teritoriją Gyvūnų globėjų asociacijos nariai rado dar 7 gyvūnų kūnus. Taigi dabar čia rastų gyvūnų palaikų priskaičiuojama jau 20.

Kadangi gyvūnų kūnai apirę, kai kurie – be kailo, odos, specialistai kol kas negali pasakyti, ar tai išties šunys. Spėliojama, kad dalis jų gali būti lapės.

Papildyta 15.30 val.:  Kauno miesto valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininko pavaduotojas Albinas Liaudanskas patvirtino, kad rastos gyvūnų liekanos – šunų. Nors kol kas nusikaltimo aplinkybės neaiškios, pirminė versija – kad šunis nužudyti ir sudarkyti galėjo kailių perdirbėjai.

Specialisto teigimu, iš to, kaip rasti palaikai apirę, spėjama, kad šunų kūnai šioje vietoje galėjo išgulėti apie mėnesį ar du.

Paklaustas, ar toks kapinynas, apie kurį žino tik šio nusikaltimo vykdytojai, kelia pavojų žmonių sveikatai, A.Liaudanskas patvirtino, kad taip. „Tokios atliekos – bakterijų veisykla“, – sakė Kauno miesto VMVT atstovas.

Papildyta 15.40 val.: A.Liaudanskas sakė, kad per darbo metus dar neteko matyti tokio nusikaltimo: „Prieš kokius 5 metus netoli buvusio mėsos kombinato buvo rasta palaidotų galvijų galvų. Tačiau naminių gyvūnų (šunų, kačių) nebuvo.“

Tyrimą dėl šio įvykio ketina pradėti ne tik policijos, bet ir aplinkos apsaugos specialistai. Tačiau mažai kas tikisi, kad nusikaltėliai bus rasti.

Paprastai tokių nusikaltėlių neranda“, – neslėpė ir Kauno miesto VMVT viršininko pavaduotojas A.Liaudanskas.

Tiek jis, tiek įvykio vietoje buvusi Gyvūnų globėjų asociacijos darbuotoja, vyresnioji specialistė Lolita Grėblikienė spėja, kad žiauriai gyvūnus nužudė ir nukankino kailiadirbiai. Tokią prielaidą daryti leidžia vietos gyventojų pasakojimai.

Viena netoliese gyvenanti moteris man sakė, kad jos šuo prieš kurį laiką grįžo nupjautais (lyties – aut. past.) organais. Gali būti, kad tie žmonės bandė ir jį pagauti, bet gyvūnas paspruko“, – sakė L.Grėblikienė.

Kol kas neaišku, ar visi rasti gyvūnų kūnai išniekinti. „To dar nežinome. Tačiau matėme, kad visi neturi priekinių letenėlių. Gal taip lengviau buvo odą nudirti...“ – kraupaus nusikaltimo detales dėliojo Gyvūnų globėjų asociacijos senbuvė.

Ne vienus metus sunkiai sužeistus gyvūnus gelbstinti L.Grėblikienė sakė tokio žiauraus įvykio neprisimenanti.

Papildyta 16.25val.: Pirminiais duomenimis, griovyje buvo rasta iš viso 19, kaip spėjama, šunų kūnų bei vienas negyvas bebras. Visi gyvūnų palaikai buvo nuvežti į „Nuaro“ patalpose esančius šaldytuvus.

Antradienį visi jie bus atiduoti į Veterinarijos akademijos patologijos centro specialistų rankas, kurie atliks kūnų skrodimą. Po jo turėtų galutinai išaiškėti, kokie gyvūnai buvo rasti Aleksoto rajone.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie 15min