Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Laisvės kelias“ bus tiesiamas ir festivalyje „Be2gether“

Akimirkos iš festivalio "Be2gether"
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Norviliškės
Šaltinis: 15min
0
A A

Birželio 25–27 dienomis Norviliškėse vyksiančiame muzikos ir meno festivalyje „Be2gether“ bus galima prisidėti ir prie „Laisvės kelio“ tiesimo – įsigyti vardinę plytą, iš kurių bus sumūryta skulptūra Lietuvos laisvės dvidešimtmečiui.

Išplatintame pranešime spaudai tiegiama, kad šalies Nepriklausomybės jubiliejui paminėti festivalio organizatoriai skirs visą sekmadienį – gros legendiniai „Roko maršų“ dalyviai.

„Roko maršo“ metu, reikia manyti, jauni žmonės sužinos apie tai, kas buvo prieš 20 metų, iš pačių grupių, muzikos ir atmosferos. Apskritai, muzika provokuoja ir skatina mąstyti. O šiandien svarbu didinti pilietinį iniciatyvumą, skatinti asmens pasitikėjimo jausmą. Manau, jaunimas turi būti drąsinamas tautiškai įsipareigoti, todėl reikia tiesiog bendrauti, o „Roko maršą“ galime vadinti muzikiniu forumu“, – teigia sekmadieninės „Be2gether“ dienos iniciatorius, grupės „Antis“ lyderis Algirdas Kaušpėdas.

Pasak A.Kaušpėdo, per muziką bus kalbama ir apie nueitą laisvės kelią. Taip pat nuo festivalio pradžios iki sekmadienio vakaro specialioje palapinėje bus galima prisidėti prie „Laisvės kelio“ projekto, kurio pabaigoje legendinio Baltijos kelio atkarpoje Vilniuje iškils laisvės ir vienybės skulptūra, simbolizuojanti rankomis susikibusių žmonių grandinę.

„Ne visi supranta ir žino, kokia tai bus skulptūra ir kodėl ji kuriama. Todėl festivalis yra puiki vieta pakviesti prisijungti prie šios pilietinės iniciatyvos visus jo dalyvius. Nesvarbu, kad daugelis nestovėjo Baltijos kelyje, o buvo lopšy – svarbu, kad palaiko šią idėją, nori dalyvauti. Tokios iniciatyvos parodo ir yra būdas parodyti savo charakterį, tikėjimą ateitimi, – teigia „Laisvės kelio“ iniciatyvinės grupės narys, Baltijos kelio ir Sąjūdžio dalyvis A.Kaušpėdas. – O festivalio metu tokie seni tų įvykių dalyviai, kaip aš, ir kiti galės apie tą laiką gyvai papasakoti, paaiškinti. Tikiu, kad toks kontaktas, bendravimas padeda susivokti.“

„Laisvės kelias“, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo dvidešimtmečiui,  jau tapo savotišku tiltu, visame pasaulyje jungiančiu žmones, kuriems brangios vienybės ir laisvės idėjos. Projektas „Laisvės kelias“ yra įtrauktas į Lietuvos valstybės atkūrimo paminėjimo remtinų renginių planą, projektui patronažą suteikė Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija.  „Laisvės kelią“ planuojama atidengti šių metų rugpjūčio 23 dieną minint Baltijos kelio 21–ąsias metines.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min