Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sienas tarp žmonių griaus „Gyvoji biblioteka“ ir „Forum teatras“

Šviežiausios naujienos..
Justo Grigaravičiaus/ 15min.lt nuotr. / Festivalio akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

„Be2gether“ festivalio dalyviai akis į akį susidurs su išankstines nuostatas paneigiančiomis „tolerancijos staigmenomis“.

Jau birželio 25 dieną duris atvers žmones suartinanti, stereotipus laužanti „Gyvoji biblioteka“, nuo jos  neatsiliks ir „Forumo teatras“.  Nacionalinis socialinės integracijos institutas kviečia festivalio lankytojus įsitraukti į šių nepamirštamų „tolerancijos staigmenų“ sūkurį, teigiama instituto pranešime spaudai.

„Gyvoji biblioteka“

Birželio 25– 27 dienomis veiksianti „biblioteka“ suteiks galimybę susitikti ir pasišnekėti su žmonėmis iš įvairių visuomenės grupių. Apie šiuos žmones sklando daug stereotipų, mitų, kurie ne retai sudaro kliūčių jų visaverčiam gyvenimui, lemia diskriminaciją ir atskirtį.

„Gyvosios bibliotekos“ kataloge „Be2gether“ festivalio metu rasite šias knygas: romę, žydę, indą, musulmoną, homoseksualius žmones, turinčius fizinę negalią, psichikos sveikatos problemų, vaikų namų auklėtinę ir kitas įdomias knygas. „Gyvosios bibliotekos“ lankytojai turės unikalią galimybę tiesiogiai pabendrauti su šiais žmonėmis ir taip paneigti bent dalį  stereotipų, mitų.

Į Europos Tarybos jaunimo žmogaus teisių ugdymo programą įtrauktas metodas „Gyvoji biblioteka“ jau išbandytas daugelyje Europos šalių, kur susilaukė didelio pasisekimo.

„Gyvoji biblioteka“ 2007 metais į Lietuvą atkeliavo kampanijos „Visi skirtingi – visi lygūs“ metu. Įgyvendinant Nacionalinio socialinės integracijos instituto programą „Visi skirtingi – Visi lygūs“ ji iki šiol yra puoselėjama ir įgyvendinama prie šios kampanijos prisidėjusių asmenų.

„Forumo teatras“

„Gyvosios bibliotekos“ erdvėje šiais metais veiks ir „Forumo teatras“. Jo metode magiškai susipins socialinės problemos, teatro galia ir smagus bendravimas.

Šis teatras suteiks galimybė žvilgtelėti į „veidrodį“. Jį žvelgdami žiūrovai turi unikalią galimybę  išvysti savo ydas bei dorybes.  Turint tokį magišką veidrodį, galima lengvai įsibrauti į jo rodomą atvaizdą ir jei  jis nepatinka – tiesiog keisti. Keisdami vaizdą, žiūrovai keičiasi ir patys.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min