Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti
2009 12 28

Dar viename iš Amsterdamo į Detroitą skridusiame laineryje įvyko neramumų

JAV oro bendrovės „Northwest Airlines“ vieno lėktuvo įgula sekmadienį paprašė skubios pagalbos, kai į Detroitą skridusiame laineryje buvo sulaikytas vienas „neramumus“ sukėlęs keleivis, pranešė oro bendrovė ir JAV pareigūnai.
„Northwest Airlines“ lėktuvas
„Northwest Airlines“ lėktuvas. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Amsterdamas

Pastarasis incidentas įvyko tame pačiame „Northwest Airlines“ 253-iajame reise, kurio lėktuvą per Kalėdas, kaip įtariama, mėgino susprogdinti Nigerijos pilietis. Dėl šio įvykio pasaulio oro uostuose buvo smarkiai sugriežtintas saugumas.

Sekmadienį įvykusio incidento kaltininkas taip pat buvo kilęs iš Nigerijos.  Jungtinių kovos su terorizmu pajėgų agentai įsiveržė į lainerį, kuris nutūpė Detroito metropoliteno oro uoste ir buvo nukreiptas į jo vieną atokų taką. Tačiau atlikus tyrimą, JAV Federalinis tyrimų biuras (FTB) nurodė, kad įvykis „nebuvo rimtas incidentas“.

Praeitą penktadienį „Northwest Airlines“ 253-iojo reiso lėktuve, kuris taip pat skrido iš Amsterdamo į Detroitą, kaip ir sekmadienį skridęs laineris, nigerietis Umaras Faroukas Abdulmutallabas, kaip manoma, mėgino detonuoti sudėtingą cheminį sprogstamąjį užtaisą.

Tąsyk keleiviai ir lėktuvo įgula sutramdė užpuoliką, o laineris saugiai nutūpė. JAV pareigūnai suėmė U.F.Abdulmutallabą ir pateikė jam kaltinimus dėl mėginimo susprogdinti keleivinį lėktuvą.

Sekmadienį lėktuve, kuris nutūpė Detroite 12 val. 34 min. vietos (20 val. 34 min. Lietuvos) laiku, vienas Nigerijos pilietis „neįprastai ilgai užtruko lėktuvo tualete“, sakoma JAV Teritorinio saugumo departamento atstovės spaudai Saros Kuban pranešime.

Dėl tokio „neįprasto elgesio“ oro bendrovė informavo JAV saugumo tarnybas, kurios nurodė nutūpusį lainerį pastatyti nuošalioje oro uosto vietoje. FTB agentai išlaipino įtariamąjį ir jį apklausė, nurodė S.Kuban.

„Dabar manoma, kad tas asmuo (neįprastai) elgėsi dėl pateisinamo negalavimo, o jokių kitų įtartinų... medžiagų nebuvo rasta, – pridūrė atstovė. – Nors nepanašu, kad šį kartą būtų įvykęs saugumo incidentas, laikantis padidinto atsargumo laineris buvo kruopščiai patikrintas, tačiau rezultatai buvo neigiami. Visas bagažas taip pat buvo patikrintas, prieš orlaiviui privažiuojant prie (oro uosto) vartų“.

Oro bendrovės „Delta Airlines“, kuriai priklauso „Northwest Airlines“, atstovė Susan Elliott sakė naujienų agentūrai AFP, kad tame lėktuve įvyko barnis su įtariamu nigeriečiu.

Pasak jos, 257 keleivius ir 12 įgulos narių skraidinęs orlaivis nutūpė saugiai. „Nežinome, kas išprovokavo šį incidentą... Nebuvo aišku, ar (pykčio) protrūkis buvo nukreiptas prieš įgulą, ar prieš kitus keleivius“, – sakė kita avialinijų atstovė Londone Olivia Cullis. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius