TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Didvyriai be aureolių

Kauno Jėzuitų gimnazijos abiturientai nesijaučia įvykdę žygdarbį, tačiau džiaugiasi, kad pavyko išgelbėti žmogaus gyvybę.
Eriko Ovčarenkos/ dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Kauno Jėzuitų gimnazijos abiturientai nesijaučia įvykdę žygdarbį, tačiau džiaugiasi, kad pavyko išgelbėti žmogaus gyvybę.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Keturi Kauno Jėzuitų gimnazijos abiturientai šiuo metu sulaukia daug dėmesio. Komplimentų, jog pasielgė kaip tikri didvyriai, jie sulaukia po to, kai išgelbėjo nuo P.Vileišio tilto į Nerį nušokusį vyrą.

Į upę įkritusį pusamžį vyrą srovė nuo tilto buvo nunešusi apie pusantro kilometro, kai jį pastebėjo Neries krantine vaikštinėję 19-mečiai Paulius Šepetauskas, Kristupas Surblys ir Vytis Bulkevičius bei 18-metis Gediminas Laskauskas. „Pirmiausia pagalvojome, kad žmogus jau negyvas. Tačiau vėliau pastebėjome, kad jis judina ranką. Neturėjome kada mąstyti: Paulius įbrido į upę, tačiau vyras buvo per toli, tad jis vėl išlipo į krantą. Tada keli mūsų pradėjo ieškoti medžio šakos, kurią galėtume įmesti į vandenį ir su ja vyrą ištraukti. Bet nespėjome – Paulius vėl įlipo į vandenį ir šįkart sėkmingai iki kranto pritraukė skendusį vyrą“, – vienas kitą papildydami pasakojo Kauno Jėzuitų gimnazijos abiturientai. Tuo metu vienas iš draugų skambino medikams, tačiau sužinojo, kad greitosios medicinos pagalbos stoties ekipažas jau važiuoja pas juos. Apie nelaimę medikams pranešė netoli buvęs policijos pareigūnas.

Raimondos Mikalčiūtės/dienraščio „15min“ nuotr./ Medikai neabejoja, kad jei ne moksleivių ryžtingumas ir drąsa, Neryje skendęs vyras nebūtų išsikapstęs gyvas.

Paklausti, kaip būtų elgęsi, jei nelaimėlis būtų plaukęs toliau nuo kranto, gimnazistai prisipažino, kad nėra geri plaukikai. „Bet tikriausiai vis tiek būtume bandę padėti“, – tvirtino abiturientai. Pasak vaikinų, iki šio įvykio nė vienam jų nėra tekę nieko išgelbėti, patys taip pat nėra sulaukę aplinkinių pagalbos. „Keista galvoti, kad išgelbėjome savižudį. Kai tempiau jį į krantą, vyras kalbėjo, kad paleisčiau, netraukčiau iš vandens. Bet gal tai buvo nesąmoningos kalbos. Gerai, kad jis išgyveno“, – sakė kaunietį ištraukęs 19-metis.

Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stoties gydytojos tvirtino, kad be moksleivių pagalbos vyras nebūtų išsikapstęs. Pasak medikų, nelaimėlis buvo senyvo amžiaus, jam buvo lūžusi koja, be to, pavasarinis vanduo šaltas, todėl vyras greičiausiai būtų nuskendęs.

Medikai giria, policija ragina nepersistengti

„Atvejai, kai žmonės padeda išgelbėti nukentėjusius, reti. Dažniausiai aplinkiniai būna abejingi, geriausiu atveju tik paskambina medikams ir iškviečia pagalbą“, – apgailestavo Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stoties pamainos vyresnioji gydytoja Rima Gudėnienė. Medikė sutiko, jog tokiose situacijose žmonės gali būti išsigandę ir nepasitikėti turimomis žiniomis.

„Tačiau juk dauguma lietuvių turi vairuotojo pažymėjimus, o juos išduoda tik tiems, kurie išklauso pirmosios pagalbos kursus. Todėl gaivinti ir suteikti pirmąją pagalbą žmonės turi mokėti“, – įsitikinusi gydytoja. Ji gyrė skendusį vyrą iš vandens ištraukusius dvyliktokus: „Iš jų galėtų pasimokyti visi. Ne kiekvienas išdrįs šokti į šaltą vandenį, ypač pavasarį, kai upė patvinusi ir srauni“.

Visuomenės paramą vertina ir policijos pareigūnai. Kasmet, minint policijos profesinę šventę –  Angelų sargų dieną, Kauno policija įteikia „Gėrio sergėtojo“ apdovanojimus narsiai pasielgusiems piliečiams, kurie sutrukdė nusikaltimui, padėjo sulaikyti nusikaltėlį ar kitaip prisidėjo prie žmonių saugumo. „Drąsius šių žmonių poelgius mes labai vertiname. Tačiau visada pabrėžiame, kad nereikėtų pervertinti savo sugebėjimų ir jėgų. Tapus nusikaltimo liudininku, žmogui nevertėtų aklai rizikuoti savo sveikata ir gyvybe, geriau kuo skubiau pranešti policijai. Turime pakankamai patrulių, kurie operatyviai reaguoja į pranešimus“, – sakė Kauno policijos atstovė spaudai Ramunė Gražulienė. Tiesa, pareigūnė prisiminė, kad pirmąjį „Gėrio sergėtojo“ apdovanojimą įteikė kauniečiui, kuris sutrukdė jaunuoliams išprievartauti merginą: „Tačiau šis vyras buvo pasirengęs galimiems netikėtumams, nes anksčiau buvo karininkas, sportavo“.

Keista galvoti, kad išgelbėjome savižudį. Kai tempiau jį į krantą, vyras kalbėjo, kad paleisčiau, netraukčiau iš vandens. Bet gal tai buvo nesąmoningos kalbos. Gerai, kad jis išgyveno, sakė kaunietį ištraukęs 19-metis

Policijos rėmėjų daugėja

Pilietiškai aktyvūs kauniečiai gali įsilieti į policijos rėmėjų gretas. Šiuo metu Kauno miesto policijos rėmėjų sąrašuose yra maždaug 310 žmonių. Dauguma jų dirba nuolat, kiti prisideda, kai reikia pagalbos per didesnius renginius. Pasak Kauno policijos Prevencijos poskyrio vyresniojo specialisto Egidijaus Ankudavičiaus, norinčių tapti policijos rėmėjais daugėja. Tačiau dalis jų nubyra organizuojamų kursų metu. „Ne visi nori lankyti paskaitas. Dirbantys žmonės būna pavargę, kiti nenori vėl jaustis kaip mokykloje. Lankomumas nėra svarbiausias dalykas, todėl norintys gali įskaitai pasiruošti namuose. Svarbiausia būti skaičius reikalingą medžiagą“, – sakė E.Ankudavičius. Pareigūno teigimu, policijos rėmėjai yra nepakeičiami per masinius renginius, prevencines akcijas. „Tapti policijos rėmėju gali ir paauglys, ir darbingo amžiaus kaunietis, ir senjoras. Nepriimame tik teistų asmenų, dirbančių policijos įstaigose, karių ir krašto apsaugos savanorių“, – teigė E.Ankudavičius.

Policijos rėmėjų kursai

Susidomėjusieji policijos rėmėjų veikla dar gali suspėti į kursus. Jie vyks Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos Prevencijos skyriuje, Chemijos gatvėje 4B, 5-ame aukšte esančioje salėje, nuo gegužės 25 dienos iki birželio 5 dienos, nuo 16 val. Žinių patikrinimo įskaita bus laikoma birželio 9 dieną, 15 val. Telefonas pasiteiravimui 30 37 92.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min