Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Audrius Bružas: „Aplinkosauga turi tapti žmogaus gyvenimo būdu“

Audrius Bružas
„Utenos alaus“ nuotr. / Audrius Bružas
Šaltinis: 15min
0
A A

Teatro, kino ir televizijos aktorius Audrius Bružas pasakoja, jog dažnai mėgautis išvykomis į gamtą nepavyksta dėl darbo reikalų. Vis dėlto kartais tokie planai įgyvendinami. Neseniai laiką leidęs Zarasų rajone, kuriame „Utenos alus“, kaip ir kituose ežeringojo Aukštaitijos krašto kampeliuose, visai vasarai įrengė Ekostotelę – specialų šiukšlių surinkimo centrą –, aktorius teigia pastebėjęs šią ekologinę akciją ir aktyvų įsitraukimą į ją.

Tiek su šeimos nariais, tiek su draugais laiką gamtoje leidžiantis A.Bružas visuomet stengiasi atsakingai žvelgti į atliekų iš įvairių poilsio zonų pašalinimą. Aktorius teigia, jog nesuvokia, kaip ežerų, upių pakrantėse, parkuose ar kitose vietose, kur atsipalaiduojama, ieškoma ramybės, žmonės gali palikti šiukšles. Įvairūs gamtosauginiai projektai, primenantys žmonėms šios temos aktualumą, jam atrodo skatintini ir reikalingi. Dėl šios priežasties Utenos, Molėtų, Ignalinos ir Zarasų rajonuose – vadinamajame „Ežerų krašte“ – „Utenos alaus“ daryklos įrengtas šešias Ekostoteles jis taip pat vertina kaip sveikintiną ekologinę iniciatyvą.

Jau antrus metus „Utenos“ aludarių tęsiama aplinkosaugine „Ežerų krašto“ programa siekiama apsaugoti gražiausius Lietuvos ežerų paplūdimius nuo poilsiautojų paliekamų šiukšlių. Prie šio krašto gamtos unikalumo puoselėjimo kviečiami prisijungti visi, norintys, jog Aukštaitija taptų ekologiškiausiu mūsų šalies regionu.

„Ežerų krašto“ programa ir svarbi jos dalis –  Ekostotelės –  A.Bružui yra žinoma aplinkosauginė iniciatyva. Aktorius mano, jog tai sėkminga akcija, nes specialiuose šiukšlių surinkimo centruose  pristatomi didžiuliai jų kiekiai. Žmonėms gabenti atliekas iš poilsio zonų tenka tik kelis kilometrus – iki artimiausios Ekostotelės.

Specialių atliekų surinkimo punktų naudojimo mastai rodo, jog Lietuvos poilsiautojai noriai palaiko šią aplinkosauginę akciją – kartais netoliese poilsiaviečių esančius konteinerius tenka tuštinti kelis 

„Utenos alaus“ nuotr./Ekostotelė Ignalinoje
„Utenos alaus“ nuotr./Ekostotelė Ignalinoje

 kartus per savaitę. Planuojama, kad per tris vasaros mėnesius Ekostotelės nepaprasto grožio Ežerų kraštą išgelbės nuo daugiau kaip tūkstančio tonų šiukšlių.

Teigiamai vertindamas ekologines iniciatyvas, aktorius A. Bružas mano, jog gamtos tausojimas privalo tapti įprasta elgesio norma. Noriai prisijungdamas prie tokio pobūdžio akcijų, A. Bružas Lietuvą vertina kaip gana švarią ir aplinkosaugos atžvilgiu atsakingą tautą. Vis dėlto aktorius pripažįsta, kad nors visuomenės informuotumas šioje srityje  plinta, tokie elgesio principai turi būti dar aktyviau ugdomi. „Laikydamiesi gamtosauginės gyvensenos normų namuose, žmonės turėtų suvokti ir bendros aplinkos tausojimo būtinybę“, - teigia A. Bružas.

Jau antrus metus tęsdami ekologinę Ežerų krašto programą, „Utenos alus“ siekia išsaugoti įspūdingą Aukštaitijos regiono kraštovaizdį. Jame įrengtos šešios Ekostotelės yra svarbi šios akcijos dalis, padedanti įgyvendinti užsibrėžtus tikslus. Daugiau informacijos apie pačią Ežerų krašto programą bei Ekostoteles galite rasti tinklalapyje www.ezeru-krastas.lt

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min