Dabar populiaru
Publikuota: 2012 kovo 4d. 14:12

Pasinaudokite savo teise žinoti

Žaislas
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Žaislas

Pirkdami buitinę chemiją, kosmetiką ar maistą turite galimybę rinktis skaitydami etiketes, kuriose gamintojai privalo pateikti informaciją apie šių produktų sudėtį. Tačiau kaip sužinoti, kad vaikų žaislai, kilimas, puodelis ar megztinis savo sudėtyje neturi cheminių medžiagų, kurios gali kelti nepageidaujamą poveikį žmogaus sveikatai?

Pagal 2007 m. birželio 1 d. įsigaliojusį Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (EB) Nr. 1907/2006 dėl cheminių medžiagų registracijos, įvertinimo, autorizacijos ir apribojimų – vadinamąjį REACH reglamentą, yra sudaromas ir nuolat atnaujinamas sąrašas cheminių medžiagų, keliančių didelį susirūpinimą dėl poveikio žmogaus sveikatai ar aplinkai. Remiantis šio teisės akto nuostatomis, tiekėjai, gamintojai ir importuotojai gavę užklausą iš pirkėjo privalo per 45 dienas pateikti informaciją apie gaminių sudėtyje esančias didelį susirūpinimą keliančias chemines medžiagas. Pardavėjas privalo pirkėjui nurodyti bent cheminės medžiagos pavadinimą, o jei turi, ir kitą informaciją, kuri leistų gaminį naudoti saugiai.

Užklausą pardavėjui galima pateikti raštu, įprastu laišku arba el. paštu. Taip pat rekomenduojama užklausos kopiją nusiųsti pagal REACH reglamentą gamintojų įsipareigojimų vykdymą kontroliuojančiai institucijai – Aplinkos apsaugos agentūrai (el. pašto adresas reachclp@aaa.am.lt) prie Aplinkos ministerijos.

Daugiau naujienų apie ekologiją rasite čia.

Temos: 1 Sveikata
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min