Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2011 rugpjūčio 16d. 20:02

Airiai didžiuojasi išmokę perdirbti buitinę techniką

Gaisras kilo skalbykloje.
Scanpix nuotr. / Skalbimo mašinos
Jei prieš penkis metus dauguma senų šaldytuvų ir televizorių Airijoje buvo palaidojama savartynuose, tai dabar žaliosios salos gyventojai pagrįstai didžiuojasi užimantys trečią vietą pagal atiduodamos perdirbti elektronikos kiekį, praneša „The Irish Times“

Organizacijos „European Recycling Platform“ duomenimis, per metus kiekvienas Airijos gyventojas  atiduoda perdirbti 8,8 kg elektronikos atliekų.

Portalas irishtimes.com skelbia, kad už airius kruopštesni yra tik norvegai, kurie kasmet surenka po 19 kg elektronikos atliekų ir danai, kurie perdirbti grąžina po 15 kg panaudotų elektroninių prietaisų kiekvienas.

„European Recycling Platform“ ir „WEE Ireland“ atstovai neslepia, kad juos pasitempti privertė reikalavimas įgyvendinti ES direktyvas.

Elektronikos prietaisų atliekos pripažintos aktualia Europos problema, nes kasmet europiečiai išmeta 6,5 mln. tonų panaudotų elektroniko prietaisų, kurių bendras svoris 680 kartų viršija Eifelio bokšto Paryžiuje masę.

Tuo tarpu kiekvienas europietis perdirbti gražina tik po 4 kg elektronikos atliekų per metus, nors Europos Komisija jau artimiausiu metu sieks šį skaičių padidinti iki 10 kg.

Paskaičiuota, kad toje pačioje Airijoje, vidutinė šeima namų ūkyje iki pensijos sukaupia vidutiniškai 90 įvairių elektronikos prietaisų, ir šis skaičius nuolatos auga.

Tačiau airiai pagrįstai didžiuojasi perdirbimo srityje aplenkę kaimynus iš Didžiosios Britanijos, Prancūzijos ir Vokietijos.

Logotipas/Žaliasis taakas

 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

01:02
46:06
01:10

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Kiekvienas gali

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Interviu 15MAX
Parašykite atsiliepimą apie 15min