Dabar populiaru
Publikuota: 2011 liepos 20d. 10:30

Atiduodami perdirbti šaldytuvus, saugome atmosferą nuo freono

Šaldytuvai
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Šaldytuvai

Elektroninių prietaisų Europoje tvarkymą ir priežiūrą koordinuojanti organizacija „WEEE Forum“ nustatė, kad vidutiniškai kiekvienas europietis pernai atidavė perdibti 8,26kg elektrinių ir elektroninių prietaisų.

Pagal šį rodiklį 11 šalių atliktoje apklausoje pirmavo Norvegija, kur kiekvienas gyventojas per metus surinko ir atidavė perdirbti net 19 kilogramų prietaisų. Paskutinėje vietoje liko Lenkija, kurioje 2010 metais kiekvienas gyventojas perdirbti atidavė tik 3,8 kg prietaisų. Lietuva apklausoje nedalyvavo.

Lenkijoje, tyrimo duomenimis, mažiausiai atiduodama perdirbti ir panaudotų baterijų – tik po 40 g vienam gyventojui. Atliekas rūšiuoti labiau įpratę austrai „gražino“ net po 220 g panaudotų baterijų kiekvienas.

Tačiau gerų pavyzdžių yra ir Rytų bei Vidurio Europoje. Pavyzdžiui, kompanijų „Elektrowin“ ir „Asekol“ tyrimas, kurį cituoja portalas „iDnes“ rodo, kad Čekijoje net 98% senų šaldytuvų pernai buvo atiduoti perdirbimui. Jei jie nebūtų perdirbti, šalia sudėti jie užimtų 140 futbolo aikščių.

Atiduodami perdirbti senus šaldytuvus, čekai gamtą saugo nuo freonų, į aplinką taip pat patenka mažiau tepalų, geležies, vario, aliuminio, alavo, kancerogeninio kadmi, asbesto ar bifenilų.

Tačiau vietos specialistai pabrėžia, kad „rezervų“ rūšiuojant elektronines atliekas dar turi ir čekai. Pavyzdžiui, nepagalvojama atiduoti perdirbti tokį įprastą buities prietaisą, kaip... plaukų džiovintuvas. Pasirodo, net 45% senų „fenų“ ir Čekijoje keliauja tiesiai į savartynus...

Temos: 2 Atmosfera Europa
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min