Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2011 spalio 28d. 13:14

Per keturis mėnesius „Utenos“ aludariai Ežerų kraštą išgelbėjo nuo tūkstančių tonų šiukšlių

Ekostotelė prie Ilgio ežero Ignalinos rajone.
Igno Jurkyno nuotr. / Ekostotelė prie Ilgio ežero Ignalinos rajone.
Visą vasarą ir rudens pradžioje „Utenos alaus“ daryklos vykdyta „Ežerų krašto“ ekologinė programa nepaprasto grožio Utenos, Molėtų, Ignalinos ir Zarasų rajonus išgelbėjo nuo tūkstančių tonų šiukšlių. Beveik 2500 kubinių metrų – tiek šiukšlių per keturis mėnesius buvo išvežta iš šešių Ekostotelių – specialių „Utenos alaus“ įkurtų poilsiautojų šiukšlių surinkimo centrų. Ekostotelėms įrengti ir prižiūrėti, tūkstančiams tonų šiukšlių išvežti „Utenos“ aludariai iš viso skyrė beveik 180 000 Lt.

Tai pusantro karto didesnis šiukšlių kiekis negu praėjusią vasarą, kai Ekostotelės veikė Utenos, Molėtų, Ignalinos ir Švenčionių rajonuose.

„Visuomet skauda širdį, kai važiuodamas mišku matai pakelėje išverstus šiukšlių kalnus, ypač tokių, kurios sunkiai yra – padangų ar senos buitinės technikos. Net sunku įsivaizduoti, kokia didžiulė tai žala nuostabaus grožio Ežerų krašto gamtai. Mūsų įrengtose Ekostotelėse šiukšles nemokamai galėjo palikti visi Ežerų krašto lankytojai. Esame tikri, kad gerokai didesnis iš Ekostotelių išvežtų šiukšlių kiekis liudija viena – vis didėjantį žmonių sąmoningumą, nuoširdų rūpestį savo krašto gamta ir mūsų inicijuotos programos aktyvų palaikymą“, – sako UAB „Švyturys-Utenos alus“ generalinis direktorius Rolandas Viršilas.

Visą vasarą Ekostotelės veikė Utenos rajone esančiame Sudeikių miestelyje – Alaušo ežero paplūdimyje, pakeliui į Labanorą esančiuose Mindūnuose – aikštelėje prie parduotuvės, Ignalinoje – aikštelėse prie Ilgio ir Miškinio ežerų, taip pat Zarasų rajone, Bikėnuose, aikštelėje prie Antalieptės marių.

Viename „karščiausių“ taškų – Molėtų plente, aikštelėje prie Luokesos ežero – Ekostotelės veikimas pasitarus su Molėtų rajono savivaldybės administracija, „Utenos regiono kelių“ ir „Molėtų švaros“ atstovais buvo pratęstas. Ekostotelė veikė ir pirmąjį rudens mėnesį.

Karščiausiais vasaros mėnesiais – liepą ir rugpjūtį – šiukšlės iš aktyviausių Ekostotelių (Mindūnuose, prie Ilgio, Miškinio ir Luokesos ežerų) buvo vežamos kasdien.

„Utenos“ alaus pradėta ekologinė „Ežerų krašto“ programa buvo aukštai įvertinta nevyriausybinių organizacijų. Šiemet balandį vykusiuose Nacionaliniuose atsakingo verslo apdovanojimuose už šią programą bendrovei „Švyturys-Utenos alus“ buvo suteiktas Metų aplinkosaugos įmonės apdovanojimas. Nacionaliniu atsakingo verslo apdovanojimu pagerbiamos tos įmonės, kurios labiausiai prisideda prie socialinės gerovės kūrimo ir jos stiprinimo, poveikio aplinkai mažinimo Lietuvoje.

Šiemet prie Ekostotelių iškilo ir specialūs stendai, kuriais „Utenos“ aludariai kvietė palaikyti Ekostotelių iniciatyvą, aktyviai jomis naudotis patiems ir paraginti draugus, bičiulius, šeimos narius. Ekostotelių ambasadoriais per keturis mėnesius panoro tapti beveik 20 žmonių. Iš jų nuotraukų Ežerų krašto svetainėje www.ezeru-krastas.lt sukurta Ekostotelių ambasadorių garbės lenta.

„Antrus metus įgyvendindami „Ežerų krašto“ ekologinę programą nė karto nesuabejojome jos reikalingumu. Drąsiai galime sakyti, kad aktyviai prisidedame prie poilsiautojų kultūros ugdymo. Ekostotelės įpratina žmones surinkti šiukšles ir išvežti jas iš poilsio zonų. Štai kodėl šį projektą planuojame tęsti ir ateinančią vasarą“, – teigia R. Viršilas.

„Utenos“ aludariai  Ežerų krašto gamtos grožį puoselėja ir saugo jau daugiau kaip 30 metų – dar nuo tada, kai tik pradėjo veikti „Utenos alaus“ darykla. Aludariai ne tik rūpinasi šio krašto gamta, bet ir didina gamybos ekologiškumą – mažina energijos suvartojimą darykloje, didina pakuočių perdirbimą, siekia panaudoti kuo daugiau natūraliai gamtoje suyrančių pakavimo medžiagų.

Iškylautojus elgtis atsakingai aludariai ragina jau ne pirmus metus. Visą vasarą pirkusiems alaus pakuotes jie dovanojo nemokamus ekologiškus šiukšlių maišelius. Kartu su alumi gaunami patogūs, lengvai yrantys ekologiški šiukšlių maišai skatina poilsiautojus surinkti šiukšles ir jokiu būdu nepalikti jų gamtoje.

Daugiau informacijos apie „Utenos“ alaus vykdomą ekologinę programą ir kitas iniciatyvas rasite svetainėje www.ezeru-krastas.lt.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:03:12
01:31:00

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

00:29
25:23
11:25

Esports namai

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min