Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Elektroninių prietaisų atliekos – didelis pavojus sveikatai

Šaltinis: 15min
0
A A

Iš panaudotų elektroninių prietaisų išgaunamas varis, aliuminis, žalvaris ir cinkas – daugelio vargstančių Trečiojo pasaulio šalių gyventojų pragyvenimo šaltinis. Tačiau vis dažniau kalbama apie tai, kad tuo pačiu rankomis dirbantys rinkėjai, tarp kurių daug vaikų, žaloja savo sveikatą.

Pasak Deboros Makgraf, biologijos mokslų profesorės iš JAV Tenesio valstijos Pietų universieteto (Sewanee: the University of the South), ne mažiau kaip 3 proc. išmestos elektroninės įrangos sudaro nuodingos medžiagos, tokios kaip švinas, arsenas, kadmis, šešiavalentis chromas ir gyvsidabris.

Ypač pavojingas yra gyvsidabris ir švinas, nes jos kaip biologiškai nuodingos medžiagos ilgą laiką kaupiasi vaikų kūnuose. Vaikams jos 8 kartus pavojingesnės nei suaugusiems.

Pasak profesorės Makgraf, nuolatinis kontaktas su nuodingomis medžiagomis kenkia smegenims ir inkstams, gali sukelti kvėpavimo takų ligas, sukelia vystymosi ir elgesio sutrikimus, ir galiausiai vėžį.

Didelį pavojų išmetamuose elektronikos prietaisuose esančios medžiagos kelia ir dirvožemio vandeniui.

Pagal galiojančią ES direktyvą,  kiekvienas Europos gyventojas kasmet privalo surinkti vidutiniškai  po 4 kg elektroninės įrangos.

Specialistai nerimauja, kad didelė dalis tos įrangos nėra perdirbama, o iškeliauja į nežinia kur esančius savartynus palaidoti.


Šaltiniai: news.mongabay.com ir ekonomika.lt

Logotipas/Žaliasis taakas

 

Temos Atliekos
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min