Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Europiečiai tikisi perdirbti ketvirtadalį baterijų

Daugiau nei 40 gamyklų Europoje specializuojasi butinių baterijų perdirbimo srityje. Jų surinkimo procentas svyruoja nuo daugiau nei 50 proc. tokiose šalyse kaip Belgija ar Austrija iki mažiau nei 5 proc. Rytų Europoje.
Bakterijos.
Bakterijos. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Perdirbimo metu atskiriamas šarminis manganas ir cinko-anglies elementai, nikelio kadmis ir metalo hibridas, ličio jonai, švino rūgštis, o taip pat atskirai perdirbami baterijų korpusai.

Dauguma surenkamų elementų būna 2 metų amžiaus.

Pagrindinis ES įstatymas, kuris nustato baterijų perdirbimo kriterijų yra ES Baterijų direktyva („EU Batteries Directive“), kurioje nustatyta, kad 2012 m. žemyne būtų perdirbama ne mažiau kaip 25 proc. visų buityje panaudotų baterijų.

Baterijų perdirbimas Europoje tapo privalomas nuo 2008-ųjų metų.

Tačiau ne visiems sekasi šį tikslą pasiekti. Pavyzdžiui, kovo mėnesį Didžiosios Britanijos agentūra „The Environment Agency“ suskaičiavo, kad šalyje perdirbamų baterijų kiekis nesiekia nei 10 proc.

Be to, aplinkosaugininkams nerimą kelia tai, kad prieš Kalėdas išaugę baterijų pardavimai neatsispindi perdirbime – baterijų sugrąžinama mažiau, nei prisiperkama per šventinį sezoną.

Aplinkosaugininkai pataria pirkti įrenginius su įjungimo į tinklo galimybe. Taip pat populiarėja daugkartinio naudojimo baterijos bei naujausias saulės baterijų technologijas naudojantys įtaisai. Šie trys būdai padeda itin ženkliai sumažinti panaudojamų buitinių elementų skaičių.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius