Dabar populiaru
Publikuota: 2012 sausio 18d. 13:22

Palanga rengiasi pirmosios Lietuvoje Sveikatos olimpiados atidarymui

Palangoje sveikuoliai mėgavosi maudynėmis lediniame jūros vandenyje.
Juozo Dapšausko nuotr. / Palangoje sveikuoliai vasarį tradiciškai mėgausis maudynėmis lediniame jūros vandenyje.

Jau tradicinę, kiekvieną vasarį Palangoje rengiamą sveikatos ir grūdinimosi šventę „Palangos ruoniai“, kurią vainikuoja minias smalsuolių į pajūrį priviliojančios maudynės lediniame vandenyje, šiemet paįvairins itin reikšmingas įvykis – pirmą kartą Lietuvos istorijoje organizuojamos Sveikatos olimpiados atidarymas.

Renginyje, vyksiančiame vasario 17-19 dienomis, dalyvauti planuoja Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentas Artūras Poviliūnas, LR Seimo nariai ir kiti garbūs svečiai.

Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) bei asociacija „Lietuvos sveikos gyvensenos ir natūralios medicinos rūmai“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuria abi šalys įsipareigojo skatinti ir populiarinti sveikos gyvensenos principus Lietuvoje ir už jos ribų. Šio susitarimo tikslas – atsiliepti į Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos 66-tos sesijos politinę deklaraciją „Dėl kovos su neinfekcinėmis ligomis ir jų profilaktikos“. Atsakydama į tai Palanga kelia sau ambicingus tikslus – didžiausias šalies kurortas pretenduoja tapti Lietuvos sveikatos sostine.

Pasaulis šiemet pradeda jau trisdešimtąją olimpiadą, Lietuva kelia ambicingesnį tikslą – visus gyventojus kviečia tapti šios olimpiados dalyviais. Renginio sumanytojo, Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidento Dainiaus Kepenio teigimu, pirmaisiais Lietuvos sveikatos olimpiados metais, 2012-aisiais, siekiama kuo išsamiau informuoti visuomenę, generuoti idėjas, išaiškinti geriausius dalyvius bei organizatorius. „Svarbiausia – po viena vėliava suvienyti kuo daugiau dalyvių“, – sakė D. Kepenis.

Pasak Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidento, olimpiada istoriniu požiūriu reiškia ketverių iš eilės kalendorinių metų laikotarpį, o jos tikslas – sportu ugdyti harmoningą asmenybę. „Todėl mes visi, kurie rytais darome mankštą, esame olimpiados dalyviai, o geriausieji kviečiami į kas ketverius metus organizuojamas žaidynes“, – kalbėjo Lietuvos  sveikuolių sąjungos prezidentas.
Lietuvos sveikatos olimpiados atidarymo metu Palangoje bus surengta konferencija „Sveikatos olimpiada: sėkmingiausi sveiką gyvenseną skatinantys renginiai Lietuvoje“. Joje, be kitų, bus aptariami alkoholio, tabako ir narkotikų prevencijos, sveikatingumo ugdymo vasaros stovyklose klausimai.

Įdomių susitikimų klube sveikos gyvensenos mokytojas Saulius Urbonas pamokys streso valdymo technikos, besidomintiems astrologija bus įdomu paklausyti astrologės Angelinos Zalatorienės pranešimo „Ko mus moko gimimo data?“.  Renginių dalyvių laukia ir kultūrinė programa.

Sveikatos olimpiados atidarymo renginius praturtins ir tuo pat metu kurorte rengiama grūdinimosi šventė „Palangos ruoniai“, kuri kasmet į kurortą privilioja ne tik sveiko gyvenimo būdo propaguotojus, bet ir minias smalsuolių.

Populiariausias šios tradicinės šventės renginys – vadinamosios ruonių maudynės. Šeštadienį, vasario 18 d., 15 val. šimtai sveikuolių panirs į Baltijos jūros bangas. Vandens temperatūra tokiu metu siekia maždaug nulį laipsnių.

Paprastai išbandyti save ledine jūra kasmet ryžtasi apie 300 drąsuolių, o kartu su jais į Palangoje rengiamą sveikatos bei grūdinimosi šventę „Palangos ruoniai“ atvyksta dar antra tiek sveikuolių artimųjų bei draugų. Vadinamosios ruonių maudynės, vykstančios prie jūros tilto, kasmet į kurortą sutraukia ir šimtus smalsuolių.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min