Rusai išvargo pergalę prieš makedonus

Vietą ketvirtfinalyje užsitikrino Rusijos rinktinė, kuri šiandien E grupės mače po atkaklios ir dramatiškos (14:10, 19:19, 16:20, 22:20) kovos palaužė išsišokėlius makedonus. Pastariesiems žygis Senojo žemyno pirmenybėse baigėsi.
Į sunkią pergalę Europos čempionus vedė T.Mozgovas - 25 tašakai ir 11 atkovotų kamuolių / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Pagrindinis rusų raktas į pergalę buvo puikus rinktinės vidurio puolėjo  Timofėjaus Mozgovo žaidimas. Krepšininkas pelnė 25 taškus ir atkovojo 11 kamuolių, iš kurių net 10 puolime.

Pirmasis rungtynių ketvirtis buvo labai nerezultatyvus, o abi komandos kartu sudėjus pelnė tik 24 taškus. Toks žaidimas buvo parankesnis Rusijos rinktinei, kuri sugebėjo laimėti kėlinį 14:10.

Antrą ketvirtį rusai ir makedonai sužaidė lygiai, tad po pirmosios rungtynių dalies komandos išėjo ilsėtis Davido Blatto auklėtiniams pirmaujant rezultatu 33:29.

Po ilgosios pertraukos rinktinės ir toliau rungtyniavo taškas į tašką. Ketvirtame kėlinyje sužaidus 2 minutes rusai pirmavo dviem taškais, tačiau tada sekė Todoras Gechevskis tritaškis ir du taškai su pražanga. Visgi Europos čempionai nepalūžo ir sugebėjo vėl išsiveržti į priekį bei išplėšti pergalę, kuri jiems atvėrė duris į čempionato ketvirtfinalį.

Paskutines oficialias rungtynes savo karjeroje šios dienos mače sužaidė Vrbica Stefanovas, kuris dar prieš šį Europos krepšinio čempionatą paskelbė, jog po jo baigs savo profesionalaus krepšininko karjerą.

Įdomu tai, jog rusai pirmąjį savo tritaškį pataikė iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti 6 minutes ir 19 sekundžių.

Rezultatyviausi žaidėjai

Rusija: Timofėjus Mozgovas (11 atk. kam.) 25, Andrey Vorontsevichius ir Antonas Ponkrashovas 10, Kelly McCarty 9.

Makedonija: Pero Antičius (10 atk. kam.) 19, Vrbica Stefanovas ir Todoras Gechevski 16.

Išsamią Europos krepšinio čempionato statistiką rasite paspaudę čia.