Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į Lietuvos rinktinę sugrįžęs veteranas Šarūnas Jasikevičius: „Šįmet lipdome keistą komandą“

Treniruotėje
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Treniruotėje
Šaltinis: 15min
0
A A

Po trejų metų pertraukos į Lietuvos rinktinę sugrįžęs Šarūnas Jasikevičius, dar prieš pasiruošimo etapą kalbėjęs, jog šioje komandoje jis tiesiog nebegali atlikti svarbaus vaidmens, savo žaidimu įrodinėja dar turintis užtektinai parako.

Mantui Kalniečiui kol kas dar ieškant savęs, Lietuvos rinktinės žaidimui diriguojantį 35 metų Š.Jasikevičių galima drąsiai vadinti tikru aikštės generolu. Šaltais nervais, juvelyriniais perdavimais ir neišblėstančiu pergalių alkiu tiek sirgalius, tiek ir krepšinio specialistus žavintis krepšininkas už aikštės ribų garsėja savotišku požiūriu į žiniasklaidos atstovus.

Geriausiu žurnalistų draugu juokais kai kurių pravardžiuojamas krepšininkas progos pajuokauti nepraleido ir šįkart. Po antradienį Kaune surengtos treniruotės priėjęs prie žurnalisto ir perskaitęs ant jo marškinėlių buvusį užrašą „Who is f****** Man Utd?“, Š.Jasikevičius jo paklausė: „Turbūt už „Liverpool“ sergi?“ Žurnalistui linktelėjus galvą, krepšininkas nusijuokė: „Žinok, tai didžiausia tavo gyvenimo klaida.“

– Ar galima tikėtis geresnio žaidimo prieš ispanus namuose? – žurnalistai paklausė Š.Jasikevičiaus.

– Tas mūsų žaidimas gerėja. Tik galbūt kažkiek per lėtai. Tos pasirengimo rungtynės niekuomet nebuvo mūsų stiprioji pusė. O šiais metais dar tokią keistą komandą reikia lipdyti iš senesnių ir iš jaunesnių. Tačiau dirbame gerai, eilinį kartą labai gerai susiėjome. Reikia tikėtis, kad tai duos kažkokių rezultatų.

– Ar psichologiškai sunku žaisti su komandomis, kurios šiuo metu demonstruoja geresnį krepšinį?

– Iš tikrųjų tai nėra jokio skirtumo. Į priešininkus mes nelabai žiūrime. Šiuo metu reikia žiūrėti į save, analizuoti savo klaidas. Tai ir bandome daryti.

– Iki čempionato pradžios liko tik dvi savaitės. Ar tau, viską matančiam iš vidaus, bent kiek ramu?

– Niekada nebus ramu. Dar nebuvo čempionato, kad atrodytų, jog viskas labai gerai. Visuomet pirmų rungtynių metu, ar žaisdavome su Angola, ar su kitomis šalimis, tekdavo tampytis. Per pasiruošimo etapą reikia išmokti kentėti. Čempionato metu bus sunku. Ir rungtynių bus daug, ir varžovai bus geri. Reikia išmokti kentėti. Mes ir bandome tai daryti.

– Bene didžiausia rinktinės problema šiuo metu yra klaidos. Sakyk, kaip panaikinti šią bėdą?

– Neklysti yra vienas iš pagrindinių dalykų. O mūsų klaidos yra daromos dėl derinių neįgyvendinimo, blogų užtvarų, per lėto judėjimo. Tai yra smulkios detalės, kurios yra pataisomos. Reikia joms skirti daugiau dėmesio. Taip pat reikia didesnės koncentracijos ir didesnio atsidavimo mažiems dalykams. Parodykite komandą, kuri neturi problemų. Aš galiu išvardinti tris Ispanijos problemas. Aišku, čia dabar jų nevardinsiu, bet jie turi tris baisias problemas.

– Paskutinėse dvejose rungtynėse praleidote po 90 taškų. Ar nevertėtų susirūpinti gynyba?

– Reikia žiūrėti, iš kur tie taškai atsiranda. Jeigu mes prarandame kamuolį ir varžovai greitos atakos metu pelno lengvus taškus, kaip buvo Rusijoje ir iš dalies Ispanijoje, tai dar nereiškia, kad mūsų gynyba yra bloga. Reikia daryti mažiau klaidų ir tada automatiškai praleisime kokiais 7–8 taškais mažiau. Kartais gynyba prasideda nuo prasto mūsų puolimo. Aišku, sutinku, kad mes turime kažkiek agresyvinti savo gynybą.

VIDEO: Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treniruotė Kaune

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min