42 taškus pelnęs Zaza Pačulija išplėšė gruzinams pergalę prieš latvius

Solo pasirodymą ketvirtajame kėlinyje surengęs Gruzijos vyrų krepšinio rinktinės žvaigždė Zaza Pačulija pirmadienį padėjo savo komandai svečiuose rezultatu 83:79 (13:20, 21:24, 25:19, 24:16) palaužti kol kas be pergalių draugiškuose mačuose žygiuojančią Latvijos nacionalinę ekipą.
Zaza Pačulija
Zaza Pačulija / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Nesulaikomai šiame mače rungtyniavęs Atlantos „Hawks“ aukštaūgis surinko net 42 taškus (14/17 dvitaškių, 14/14 baudų), atkovojo 6 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei 2 kartus suklydo.
Verta pažymėti tai, kad krepšininkas pelnė visus paskutinius 17 Gruzijos rinktinės taškų.

Prieš ketvirtąjį kėlinį gruzinai turėjo 4 taškų deficitą, tačiau jo pradžioje spurtavo 10:2 bei išsiveržė į priekį.

Iki susitikimo pabaigos likus žaisti minutę Gruzijos rinktinė po eilinio Z. Pačulijos dvitaškio pirmavo 6 taškais (79:73), tuomet du tritaškius iš eilęs smeigęs Janis Blūmas rezultatą išlygino, bet to nepakako – netrukus dar 4 taškus pridėjo gruzinų vidurio puolėjas, išplėšdamas savo komandai pergalę.

Latvijos ir Gruzijos rinktinės ruošiasi Lietuvoje vyksiančiam Europos čempionatui.

Gruzija: Zaza Pačulija 42 taškai, Manučaras Markoišvilis 13 (7 kld.), Nikolozas Ckitišvilis 9, Viktoras Sanikidzė 8, Tornikė Šengelija 4, Vladimeras Boiša 3, Marquezas Haynesas 2.

Latvija: Janis Blūmas 25 (3/11 tritaškiai, 10/10 baudos), Janis Strelniekas 16, Rihardas Kuksikas 12, Dairis Bertanis 9, Andrejus Šelakovas 5, Martinas Meieris 4, Edgaras Jeromanovas 3, Akselis Vairogas ir Artūras Bėržinis po 2.