Kovingame mače turkus palaužę lietuviai – jau kitame „Eurobasket 2011“ etape

Lietuvos krepšinio rinktinės sirgaliai gali būti ramūs – mūsiškiai tikrai žais antrajame Europos krepšinio čempionato („Eurobasket 2011“) etape. Kęstučio Kemzūros auklėtiniai pratęsė pergalių seriją iki trijų, penktadienį Panevėžio arenoje 75:68 (19:17, 13:18, 19:14, 24:19) palaužę iki tol neklupusią pasaulio vicečempionę Turkiją.
Martynas Pocius (centre)
M.Pocius turkų apsuptyje. / FIBA/Liusjeno Kulbio nuotr.

Išsamią Lietuvos ir Turkijos rungtynių statistiką rasite čia. Čempionato tvarkaraštį, rezultatus, turnyrinę lentelę ir statistikos lyderius rasite specialioje rubrikoje – 15min.lt/Eurobasket2011(arba žr. meniu viršuje).

Pirmąją A grupės vietą lietuviai dalinasi su kol kas taip pat nepralaimėjusiais ispanais, kurie penktadienį taip pat užsitikrino vietą antrajame „Eurobasket 2011“ etape Vilniuje.

K.Kemzūra šiame mače jau kur kas rečiau varijavo sudėtimi. Nors mūsiškiai stengėsi panaudoti didelį greitį, du krepšininkai – Jonas Valančiūnas ir Tomas Delininkaitis – visai nepakilo nuo suolo, o Kšyštofas Lavrinovičius (7 min.) ir Marijonas Petravičius (11 min.) žaidė daugiau epizodiškai.

Dvikova ir tribūnose

Tradicija nenutrūko – trečią mačą iš eilės pirmuosius taškus pelnė varžovai (0:2). Tačiau Rimantas Kaukėnas į tai atsakė 5 taškais iš eilės, o kai tritaškį pataikė ir Mantas Kalnietis – lietuviai atitrūko (11:6).

Sausakimšai Panevėžio areną vėl užpildę Lietuvos rinktinės sirgaliai švilpė dar garsiau, nes penktadienį pirmą kartą čempionate tribūnose jie jautė konkurenciją – pusšimtį turkų gerbėjų, taip pat ginkluotų būgnais.

Tačiau palaikymas lietuviams persvaros išsaugoti nepadėjo. Galingos priekinės linijos vedami varžovai antrajame kėlinyje perėmė iniciatyvą (21:23). Tuo metu turkų aukštaūgiai buvo surinkę net daugiau nei 90 proc. visų komandos taškų.

Nedaug trūko ir iki peštynių

Lietuvių puolimui užsikirtus, turkai ėmė toliau grėsmingai didino persvarą (23:31). Laimei, nuo didesnių rūpesčių mūsiškius išgelbėjo aktyvi gynyba, o kelios sėkmingos atakos iš eilės leido prisivyti (29:31, 38:39), tačiau priekyje išliko svečiai.

Iki pat trečiojo kėlinio pabaigos, kai kelias žaibiškas atakas po varžovų klaidų surengę šeimininkai persvėrė svarstykles į savo pusę (51:49). Turkai nepasidavė – užvirė kova taškas į tašką.

Aistros pasiekė apogėjų ketvirtojo kėlinio pabaigoje, kai kovodamas dėl kamuolio Rimantas Kaukėnas netyčia smūgiu pasiuntė į nokdauną Keremą Tunčeri. Audringai reaguodami turkų atsarginio suolelio žaidėjai pašoko iš vietų, o Omeras Ašikas apsistumdė su Lietuvos rinktinės kapitonu Robertu Javtoku. Beįsiplieskiantį konfliktą nuramino laiku įsikišę teisėjai.

Po šio incidento lietuviai tik dar tvirčiau kibo į turkų atlapus. Manto Kalniečio ir Rimanto Kaukėno vedami mūsiškiai likus kiek daugiau nei minutei išsiveržė (69:67), o protingiau sužaidę paskutines sekundes – išsaugojo pranašumą.

Lietuva: Darius Songaila 12, Rimantas Kaukėnas ir Simas Jasaitis po 11, Mantas Kalnietis 9.

Turkija: Ersanas Ilyasova 20, Omeras Ašikas 11, Omeras Onanas 10, Hydayetas Turkoglu 9.