„Eurobasket 2011“. Latvių tritaškiai neišgelbėjo nuo pralaimėjimo prancūzams

Fantastiškai iš toli atakavusi Latvijos rinktinė jau pirmosiose Europos čempionato rungtynėse įrodė, kad autsaidere buvo vadinama visai nepelnytai. 11 tritaškių pataikę Ainaro Bagatskio auklėtiniai tik po atkaklios kovos 78:89 (25:18, 16:22, 18:23, 19:26) nusileido Prancūzijos krepšininkams.
Joakimas Noahas ir Martins Meiers
Joakimas Noahas ir Martins Meiers / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Jau susitikimo pradžioje gausiai Šiaulių arenoje susirinkusių sirgalių palaikomi Latvijos krepšininkai vieną po kito į prancūzų krepšį pasiuntė keturis tolimus metimus iš eilės ir sužaidus keturias minutes įgijo keturių taškų pranašumą – 14:10. Negana to, Janio Blumo ir Rihardo Kuksiko pastangomis latviai ne tik neleido varžovams priartėti, bet po pirmųjų dešimties minučių jau turėjo septynių taškų persvarą – 25:18.

Tony Parkerio vedini prancūzai atsigavo antrojo kėlinio viduryje, kai latviams pirmaujant 28:20 surengė spurtą 13:0 ir po ilgokos pertraukos vėl išsiveržė į priekį – 33:28. Visgi netrukus tritaškį pataikė J.Blumas, dar vieną tolimą metimą pridėjo Janis Strelniekas ir po nedidelės pauzės atsitiesusi Latvijos rinktinė dar kartą persvėrė rezultatą savo naudai – 41:40.

Trečiasis ketvirtis prasidėjo keliomis chaotiškomis Latvijos rinktinės atakomis, kuo netruko pasinaudoti patyrę Prancūzijos krepšininkai. Trijų minučių atkarpą 8:0 laimėję Vincento Collet auklėtiniai atitrūko į priekį (48:41), tačiau įpusėjus kėliniui po eilinio J.Blumo tritaškio latviai vėl atgaivino intrigą – 52:56. Likus žaisti tris minutes komandas teskyrė du taškai (58:56), bet kėlinio pabaigą truputį sėkmingiau sužaidę prancūzai padvigubino persvarą – 63:59.

Prancūzijos rinktinės gerbėjai keik lengviau atsikvėpė lemiamame ketvirtyje sužaidus keturias minutes, kai po T.Parkerio tritaškio prancūzai įgijo septynių taškų pranašumą (72:65), tačiau tada darbo ėmėsi J.Blumas. Gynėjas pataikė šeštąjį savo tritaškį šiose rungtynėse, pridėjo baudos metimą, o V.Collet buvo priverstas prašyti dar vienos minutės pertraukėlės – 72:70. Visgi stipresni šioje dvikovoje buvo prancūzai. Tašką rungtynėse padėjo Nicolo Batumo ir Mickaelio Gelabale'o tritaškiai likus žaisti pusketvirtos minutės, kurie vėl sugrąžino solidžią persvarą Prancūzijos komandai – 78:70. Per likusį laiką latviai išsigelbėti nesugebėjo ir patyrė nesėkmę rezultatu 78:89.

Prancūzija: T.Parkeris 31 (dvitaškiai 10/14, 7 rez. perd.), B.Diaw 14, M.Gelabale 11, N.Batumas ir J.Noah – po 10 (7 atk. kam.).

Latvija: J.Blumas 32 (tritaškiai 6/9, 5 rez. perd.), R.Freimanis 11, Davis Bertanis 9, M.Meiersas 8.

Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas