„Eurobasket 2011“ startas: Lenkijos rinktinė patampė nervus Europos čempionams ispanams

Europos čempionė Ispanijos rinktinė sunkia pergale pradėjo Europos krepšinio čempionatą Lietuvoje („Eurobasket 2011“). Trečiadienį pirmosiose A grupės rungtynėse Panevėžyje Sergio Scariolo auklėtiniai tik mačo pabaigoje 83:78 (22:15, 22:16, 17:21, 16:17, 22:26) palaužė Lenkiją.
Lenkijos krepšininkai (raudona apranga) ispanams užkūrė tikrą pirtį. / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Mačo pradžioje vyko apylygis žaidimas, buvo galima pamanyti, kad su lenkais varžosi vienintelis Pau Gasolis – aukštaūgis pelnė 11 iš pirmųjų 13 Ispanijos rinktinės taškų. Ketvirčiui artėjant prie pabaigos ispanai atrado savąjį žaidimą, o Lenkijos krepšiniinkai strigo varžovų gynybos gniaužtuose, to pasekoje po pirmjųjų 10 minučių rezultatas buvo 22:15.

Antrajame ketvirtyje kiek geriau startavo lenkai, bet sėkminga atkarpa iškart atkirtę ispanai netrukus susikrovė dviženklį pranašumą (31:21). Sau įprastą žaidimą pradėjęs demonstruoti Juanas Carlosas Navarro neleido Lenkijos rinktinei priartėti ir įpusėjus susitikimui ispanai buvo priekyje 44:31.

Antrosios mačo dalies starte vyko nerezultatyvus, tačiau atkaklus žaidimas. Aikštelėje vaizdas nepakito praktiškai visą trečiąjį kėlinį, tiesa ekipoms dažniau pavykdavo sėkmingai atakuoti krepšį, tačiau skirtumo tai per daug neįtakojo. Visgi, lenkai pelnė paskutinius 4 ketvirčio taškus ir prieš lemiamą kėlinį sugebėjo sumažinti skirtumą iki vienženklio (61:52).

P.Gasolis ispanams dviženklę persvarą sugrąžino vos prasidėjus ketvirtajame kėliniui, tačiau lenkai neketino sudėti ginklų ir staigiai priartėjo iki 6 taškų (63:57). Didžiąją kėlinio dalį virė atkakli kova, skirtumas netirpo, tačiau ir neišaugo. Lukasžas Košžarekas pasižymėjo aidint atakai skirto laiko pabaigą signalizuojančiai sirenai (70:65).

Aistringai gerbėjų palaikoma Lenkijos komanda ir toliau nenuleido rankų, tačiau laikas tirpo. J.C.Navarro smeigė tritaškį, ispanus nuo pergalės skyrė vos žingsnis. Lukasžas Košžarekas surinko 5 taškus iš eilės ir skirtumas sumažėjo iki 3 taškų (77:74). Thomasas Kelati realizavo baudos metimus (80:78), bet tuo pačiu iškart atsakė ir J.C.Navarro. Lenkai suklydo ir prarado paskutinę viltį pakovoti dėl pergalės, o ispanai galiausiai šventė pergalę 84:78.

Ispanija: Pau Gasolis 29 (7 atk. kam.), Juanas Carlosas Navarro 23 (2/7 trit.), Marcas Gasolis 15 (6 atk. kam.),  Serge Ibaka 7.

Lenkija: Lukasžas Košžarekas 19 (1/5 trit.),Thomasas Kelati 18 (1/5 trit.), Adamas Hryčaniukas 12 (9 atk. kam.), Sžymonas Šžewčžykas 10.

Būtent su Lenkijos krepšinio rinkitne ketvirtadienį žais taip pat A grupėje besivaržantys čempionato šeimininkai lietuviai. Ispanai ketvirtadienį antras turnyro varžybas žais su Portugalija.