Europos krepšinio čempionate slovėnai – septinti, serbai – aštunti

Septintą vietą Europos krepšinio čempionate užėmė Slovėnijos rinktinė. Šeštadienį Kauno „Žalgirio“ arenoje Božidaro Maljkovičiaus auklėtiniai iššvaistė solidžią persvarą, tačiau palaužė Serbijos komandą – 72:68 (27:20, 17:19, 20:12, 8:17).
Buvusių Kauno „Žalgirio“ vidurio puolėjų dvikova – serbas Bobanas Marjanovičius prieš slovėną Mirzą Begičių. / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Šios rungtynės reikšmingos buvo tik turnyrine prasme – nugalėję slovėnai „Eurobasket 2011“ galutinėje rikiuotėje užsitikrino 7 vietą, o pralaimėję serbai turėjo pasitenkinti 8 pozicija.

Rungtynes Kauno „Žalgirio“ arenoje stebėjo 5000 žiūrovų.

Dvikovos pradžioje pasikartojo Serbijos ir Graikijos rinktinių scenarijus – slovėnai sudavė galingą smūgį Duško Ivkovičiaus auklėtiniams (12:2). Nors serbai šį kartą atsitiesė dar pirmajame kėlinyje, persverdami rezultatą (19:20), tačiau slovėnai netrukus smogė dar stipriau, laimėdami atkarpą net 14:0 (33:20).

Nepaisant visų serbų pastangų, slovėnai išsaugojo dviženklį pranašumą iki pat trečiojo kėlinuko pabaigos (64:51). Atrodė, kad nugalėtojas jau aiškus, tačiau serbai pakilo į lemiamą šturmą. D.Ivkovičiaus auklėtiniai sugebėjo net 8 minutėms nutildyti slovėnų puolimą, o patys per šį laiką išlygino rezultatą (64:64).

Nors serbams buvo pavykę ir persverti rezultatą (67:68), likusius mačo taškus pelnė tik Slovėnijos krepšininkai.

Slovėnai šiose rungtynėse pataikė net 13 tritaškių (iš 27 bandymų – 48 proc.) prieš vos 3 serbų (iš 15 bandymų – 20 proc.). Tiesa, serbai tiesiog dominavo baudos aikštelėje – iš po krepšinio pelnė 46 taškus prieš vos 16 slovėnų.

Slovėnija: Goranas Dragičius 21, Jaka Lakovičius 15 (5/6 tritšk.), Sašo Ožboltas 9, Edo Muričius ir Erazemas Lorbekas – po 8.

Serbija: Kosta Perovičius 13, Nemanja Bjelica (9 atk. kam.), Milanas Mačvanas ir Duško Savanovičius – po 12, Stefanas Markovičius 9.