TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Europos krepšinio čempionato kovos jau prasidėjo – Vilniaus teisme

Lietuvos krepšinio sirgaliai
sportas.info / Lietuvos krepšinio sirgaliai
Šaltinis: 15min
0
A A

Teismas sostinėje išnagrinėjo civilinę bylą, kurioje Lietuvos apsaugininkų tarnybos susigrūmė dėl teisės prižiūrėti tvarką 2011 metų Europos vyrų krepšinio čempionate.

Vilniaus apygardos teismas išnagrinėjo civilinę bylą, kurioje Romualdo Jonaičio saugos tarnyba „Argus“ ir bendrovė „G4S Lietuva“ buvo pateikusios ieškinį prieš Lietuvos krepšinio federacijos filialą – 2011 m. Europos vyrų krepšinio čempionato organizacinį komitetą.

Trečiųjų asmenų teisėmis į šią bylą buvo įtrauktos apsaugininkų kompanijos „Ekskomisarų biuras“ bei „Eurocash“.

Ginčas kilo po to, kai Europos vyrų krepšinio čempionato Lietuvoje organizatoriai paskelbė viešųjų pirkimų konkursą, siekdami pasamdyti pirmenybių metu tvarką arenose prižiūrėsiančią saugos tarnybą.

Maždaug 1,3 milijono litų vertės konkursą, pasiūlęs mažiausią paslaugos kainą, laimėjo „Ekskomisarų biuras“, kurio pateiktame pasiūlyme firma „Eurocash“ įtraukta kaip subrangovas. Kitaip tariant, kai ekskomisarams nepakaks rankų, į pagalbą jiems ateis partneriai.

Viešųjų pirkimų konkurse dalyvavę, bet jo nelaimėję konkurentai kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą, reikalaudami panaikinti čempionato organizacinio komiteto sprendimą dėl apsaugos samdymo.

Sprendimas nepalankus, bet galima skųsti

Vienas iš ieškovų argumentų teismui buvo, jog „Ekskomisarų biuras“ neturi panašių renginių patirties.

Andriaus Vaitkevičiaus/15min.lt nuotr./Vilniaus apygardos teismas
Vilniaus apygardos teismas

Antras „kabliukas“ – konkurso laimėtojai už žadamą suteikti paslaugą paprašė akivaizdžiai per mažo atlygio. Kitaip tariant, nebus įmanoma užtikrinti normalios apsaugos, jei už tai bus per mažai mokama.

Abu šiuos argumentus bylą išnagrinėjęs teisėjas Vytautas Zelianka atmetė kaip nepagrįstus. „Dėl nepagrįstai mažos kainos jokių pagrįstų abejonių teismui nekilo“, – sprendimą motyvavo Temidės tarnas.

Vertindamas konkurso laimėtojų patirtį dideliuose renginiuose, teismas kaip pakankamus įvertino duomenis, jog 100 „Ekskomisarų biuro“ darbuotojų sostinės Vingio parke yra užtikrinę tvarką masinio, maždaug 12 tūkst. lankytojų sulaukusio įvykio metu.

Bylą pralaimėję ieškovai įpareigoti kitiems proceso dalyviams atlyginti iš viso apie 3 300 litų bylinėjimosi išlaidų.

Tačiau R.Jonaičio saugos tarnybos „Argus“ ir bendrovės „G4S Lietuva“ atstovai turi teisę antradienį paskelbtą Vilniaus apygardos teismo sprendimą per 30 dienų apskųsti aukštesnės instancijos Lietuvos apeliaciniam teismui.Žiūrim, pastatys tas arenas, ar nepastatys. Bus, kur saugoti, ar nebus.

Konkurso laimėtojams šioje byloje atstovaujantis teisininkas Artūras Mironovskis dar prieš sprendimo paskelbimą 15min.lt žurnalistui prasitarė, jog yra visiškai ramus, kad teismas atmes nepagrįstas konkurentų pretenzijas. Pašnekovas juokavo, jog apsaugininkams kur kas didesnį nerimą kelia kiti organizaciniai reikalai: „Žiūrim, pastatys tas arenas, ar nepastatys. Bus, kur saugoti, ar nebus.“

Beje, ramūs teismo pabaigos, matyt, laukė ir Krepšinio federacijos atstovai – nė vienas iš rugsėjį Lietuvoje vyksiančio čempionato organizatorių į paskutinį posėdį neatvyko.

Apsaugininkai krepšinio kovų laukia be nerimo

A.Mironovskis pasakojo, jog pastabų dėl konkurso konkurentai perkančiajai organizacijai buvo pateikę vos paskelbus rezultatus. Pralaimėjusieji atkreipė dėmesį, jog įtartina, kad laimėtojų pasiūlyta kaina yra ženkliai mažesnė (apie 15 proc.) nei kitų konkurso dalyvių.

Reaguodami į šį skundą, Lietuvos krepšinio federacijos atstovai paprašė ekskomisarų pagrįsti jų pasiūlytą paslaugos kainą. „Susipažinusi su mūsų pateikta medžiaga perkančioji organizacija pripažino, kad viskas pagrįsta“, – sakė A.Mironovskis.

Konkurso laimėtojams teko teisintis ir dėl savo tariamo nepatyrimo. Pagal konkurso nuostatus, dalyvauti jame galėjo firmos, turėjusios rimtų renginių: kuriuose dirbo ne mažiau 100 apsaugininkų ir apsilankė bent 5 000 asmenų.

„Esame pirma ir didžiausia saugos tarnyba Lietuvoje. Saugojome mūsų šalyje net Romos popiežių. Iki 2009 metų, kai konkursą laimėjo „Argus“, renginių metu saugojome ir „Lietuvos ryto“ bei „Siemens“ arenas. Esame dirbę „Depeche Mode“, Eltono Johno koncertuose“, – saugos tarnybos nuopelnus vardijo „Ekskomisarų biuro“ teisininkas A.Mironovskis.

Kaip konkurso laimėtojai vertina savo galimybes, ar jaučia nerimą prieš didžiausią visų laikų išbandymą – 2011 metų Europos vyrų krepšinio čempionatą Lietuvoje?

„Čia – tik didesnė darbų apimtis“, – darbo pirmenybių metu iššūkiu nelaiko 15min.lt pašnekovas.

A.Mironovskis dar pridūrė: „Be to, rimtesni įvykiai net nebus mūsų kompetencija. Pavyzdžiui, prisijungs „Aras“, policija, Viešojo saugumo tarnyba.“

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min