TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Europos vyrų krepšinio čempionatui ruošiasi ir medikai

Lietuva su Čekija žaidžia antrąsias draugiškas rungtynes
Algirdo Venskaus nuotr. / Vilniuje laukiama tūkstančiai krepšinio sirgalių, todėl medikams darbo padaugės.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus medikai tvirtina jau besiruošiantys artėjančiam Europos vyrų krepšinio čempionatui. Greitosios medicinos pagalbos stoties darbuotojai prisipažįsta turėję puikią treniruotę, per kurią įgauta patirties, – Europos vaikinų jaunių (iki 18 metų) čempionatas, sostinėje vykęs pernai.

Vilniuje krepšinio šventė vyks rugsėjo 7-12 dienomis. Tūkstančiai krepšinio gerbėjų sugužės į miestą, todėl jiems gali prireikti ir išskirtinės pagalbos. Medikai akcentuoja, kad gali iškilti užkrečiamųjų ligų – galimų įvežtinių, erkių platinamų, lytiškai plintančių, maisto infekcijų, legioneliozės – plitimo pavojus.

„Treniruotė“ – pernai

Kai Vilniuje vyks Europos krepšinio čempionato varžybos, šalia „Siemens“ arenos nuolat budės atskiros greitosios medicinos pagalbos brigados. Šie medikai rūpinsis tik čempionato žiūrovų sveikata. Daugiau kažkokių išskirtinių priemonių imtis neketinama – anot Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stoties direktoriaus pavaduotojos Vandos Pumputienės, medikams teks dirbti daugiau, tačiau tai nėra išskirtinė situacija.

„Medikai dirba ne kasdien, todėl krūviai padidės čempionato metu, mes esame sutarę, kad galime darbuotojus iškviesti laisvu nuo darbo metu. Tačiau ir mokėti medikams teks daugiau. Žinoma, yra ir papildomai įvairių dalykų – reikia parinkti, kas konkrečiai dirbs, nes turi mokėti užsienio kalbą ir pan. Bet jau turime patirtį iš jaunimo čempionato pernai“, – teigė V.Pumputienė.

V.Pumputienės teigimu, per jaunių čempionatą taip pat buvo daug žmonių, tačiau medikams pavyko susitvarkyti. „Daug dalykų padaryta, sustiprinta, vyksta konferencijos dėl tų ligų, kurios gali kilti, esame informuoti“, – aiškino medikė.

Kelia susirūpinimą legionelės

Vilniaus visuomenės sveikatos centro (VVSC) Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vedėja Asta Razmienė užtikrino, kad visi viešbučiai, kur gyvens čempionato akredituoti dalyviai, jau patikrinti. Specialistams juose kėlė  rūpestį tik legionelių tarša karštame vandenyje, buvo aiškinamasi, dėl kokių priežasčių ši tarša atsirado ir kaip ją panaikinti. A.Razmienės teigimu, šie viešbučiai tai jau susitvarkė.

VVSC specialistai patikrinimus vykdė ir kituose sostinės viešbučiuose, tarša legionelėmis buvo aptikta trečdalyje apgyvendinimo vietų. Pagrindinė priežastis yra ta, kad vandens temperatūra visoje sistemoje nesiekia 50-60 laipsnių, nors to reikalauja higienos normos. Neretai tokia temperatūra yra tik ten, kur vanduo šildomas.

Viešbučiams rekomenduota palaikyti visoje sistemoje – tiek šildytuvuose, tiek vartotojų čiaupuose – reikalingą temperatūrą, radus legionelių efektyviai jas sunaikinti terminiu „šoku“, dezinfekuoti čiaupus. Čempionato metu, siekiant netrukdyti verslo, planinių patikrinimu viešbučiuose nebus, tačiau gavus skundų – ketinama reaguoti.

Siūlo pardavinėti viešbučiuose prezervatyvus

Europos regione labai daugėja susirgimų tymais, ypač Prancūzijoje, Ispanijoje, Rumunijoje. Taip pat gali pasitaikyti gripo atvejų. Nerimą kelia ir erkių platinamos ligos, todėl primygtinai rekomenduojama teritorijas, kuriose užfiksuoti erkių platinamų ligų židiniai, nušienauti prieš čempionatą.

A.Razmienės teigimu, daugėja sergančiųjų ir lytiškai plintančiomis ligomis – sifiliu, chlamidioze, gonorėja. „Vilnius ne išimtis, per metus šių susirgimų padaugėja 17 proc. Sergantieji jaunėja – serga 15-27 metų asmenys, moksleiviai, studentai, dirbantys žmonės, kurie nepriklausė rizikos grupei. Siūlome, kad viešbučiuose, restoranuose ar baruose būtų galima įsigyti prezervatyvų. Žinoma, tai nereiškia, kad prezervatyvai būtų dalinami, tai reikia padaryti subtiliai“, – teigė A.Razmienė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min