Dabar populiaru
Publikuota: 2011 rugpjūčio 17d. 18:12

Evaldas Kandratavičius Lietuvos rinktinę palieka ramia širdimi

Evaldas Kandratavičius
I.Gelūno nuotr. / Evaldas Kandratavičius

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės fizinio rengimo treneris Evaldas Kandratavičius šią savaitę paliks nacionalinę komandą ir išvyks darbuotis į Maskvos CSKA klubą.

Specialistas portalui Krepsinis.net teigė, kad palieka rinktinę ramia širdimi, nes mato, jog krepšininkų forma gerėja ir viskas veikia pagal iš anksto sudarytą planą, kuris yra labai panašus į pernai metų, kuomet Kęstučio Kemzūros auklėtiniai pasaulio čempionate iškovojo bronzos medalius.

– Ar rinktinės forma gerėja?

– Sunku vertinti, ar forma gerėja, nes neturime skaičių, ar atskaitos taško. Subjektyviai galima pasakyti, kad forma gerėja. Ji ir turi gerėti, nes pagal mūsų pasirinktą metodiką viskas turi vykti palaipsniui. Ir patys žaidėjai sako, kad kojos lengvėja, daugėja šviežumo. Dabar turime viską priversti iki galo, kad čempionato pradžioje būtume optimalios formos.

Jūsų darbas jau baigėsi?

– Galbūt labiau reikia mano žinių ar idėjų. Su treneriu kalbėjomės apie tai, kaip dirbsime, didinsime tempus. Bus dar dvi treniruotės treniruoklių salėje, ten akcentuosime kojų darbą. Mano darbą perims asistentas, nes man reikia išvykti į klubą. Darbas tikrai nesustos.

Ar galėtumėte palyginti pasirengimą su praėjusiais metais?

– Kaip tik šiandien apie tai pagalvojau. Mačiau vaikinus pernai ir šiemet ir, manau, kad viskas vyksta labai panašiai kaip pernai. Viskas vyksta labai gerai ir pagal laiką panašioje formoje esame.

– Kaip atsiliepia krūviai veteranams?

– Visas sportas paseno ir geriausius rezultatus rodo vyresni. Jeigu anksčiau baigdavo karjerą 26-27 metų, tai dabar sportuoja iki 35-36 metų. Tiesiog nereikia apgaulingai sustoti. Jeigu vyresnio amžiaus sportininkas labiau save prisižiūrės, gali išlaikyti aukštą lygį. Papildomai dirbdamas bus geresnėje formoje ir tik sau padės.

– Gerbėjai jaudinasi, ar veteranai išlaikys iki pirmenybių pabaigos.

– Mūsų pasirengimas labai koncentruotas ir netgi kartais nusižengiame tam tolygaus įėjimo į krūvius rėžimo. Senesniems žaidėjams yra kiek sunkiau. Kalbėjau su jais, kad jie turi jausti savo galimybės ir kartais save patausoti, tačiau tuo nepiktnaudžiauti. Čempionate bus daug rungtynių. Tai, ką jie padarė čia, duos daug naudos. Su treneriu esame tokios filosofijos, kad kiekvienas aikštelėje esantis žaidėjas turi rungtyniauti su maksimalia jėga ir nesvarbu, ar tai bus 2 minutės, ar 40 minučių. Vietoje atėjęs žaidėjas taip pat rungtyniauja maksimaliai. Pavargo jis – eina kitas. Pernai buvo geras pavyzdys, kai atsarginiai žaidėjai rinkdavo beveik pusę taškų. Tai rodo, kad kiekvienas žaidėjas gali įnešti kažką naudingo. Jeigu mes vieną žaidėją laikysime ant parketo po 40 minučių, tai jis žinoma neišlaikys, nes nėra robotas. Visus išnaudosime.

Dar galite koreguoti krūvius?

– Jau nebegaliu, nes išvažiuoju į klubą. Jeigu manęs reikės, bendrausime telefonu, padėsiu treneriams, kaip tai buvo pernai. Per atstumą nėra sudėtinga patarti. Žinoma, pačiam būtų maloniau būti su komanda ir padėti psichologiškai. 

VIDEO: E.Kandratavičius: laikomės praėjusių metų grafiko

 

krepsinis.net

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

04:37
01:19
02:26
Parašykite atsiliepimą apie 15min