Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„FIBA Europe“ vadovo Naro Zanolino pagyros Lietuvai: „Negirdėjau nė vieno nusiskundimo šiuo čempionatu“

Naras Zanolinas
Aliaus Koroliovo nuotr. / Naras Zanolinas
Šaltinis: 15min
0
A A

Prieš beveik septynerius metus priimtas sprendimas Lietuvai suteikti teisę rengti Europos krepšinio čempionatą buvo teisingas. Iš tai pripažinusių „FIBA Europe“ vadovų lūpų sekmadienį skambėjo tik komplimentai.

„Aš labai didžiuojuosi tuo, kas įvyko, tuo, kas vyksta ir tuo, kad dar įvyks. Pasakysiu atvirai – aš negirdėjau nė vieno nusiskundimo šiuo čempionatu. Aš tikiu, kad čia buvo smulkių problemų, tačiau jos visos buvo labai greitai išspręstos“, – prieš čempionato mūšius dėl bronzos bei aukso surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo „FIBA Europe“ generalinis sekretorius Naras Zanolinas.

Po to, kuomet nuaidėjusi finalinių rungtynių sirena paskelbs šių metų Europos krepšinio čempionato pabaigą, estafetę iš lietuvių perims slovėnai. Šioje valstybėje vyks 2013 metų senojo žemyno pirmenybės.

„Slovėnams čempionatą surengti dar geriau bus labai sunku, nes tai, ką padarė lietuviai, buvo super aukštas lygis“, – tvirtino N.Zanolinas.

„Per pastarąsias tris savaites įsitikinau, jog šių metų Europos krepšinio čempionatas buvo tiesiog nuostabus. Ne tik dėl gero krepšinio, kurį mes matėme, tačiau ir dėl puikios organizacijos. Lietuva padarė fantastišką darbą. Šiuos žmones, šias vietas ir visą patirtį aš atsiminsiu dar daug metų. Norėčiau tikėti, jog po dvejų metų čempionatą rengsiantys slovėnai pasinaudos lietuvių patirtimi“, – savo kolegai antrino „FIBA Europe“ prezidentas Olafuras Rafnssonas.

Įdomu tai, jog 15min.lt duotame interviu vienas labiausiai patyrusių Slovėnijos rinktinės krepšininkų Matjažas Smodišas apie čempionatą surengusių lietuvių darbą buvo priešingos nuomonės.

Sprendimas pasiteisino

Šių metų čempionate pirmą kartą per visą šio turnyro istoriją buvo leista žaisti 24 komandoms. Pakeista turnyro sistema sulaukė labai prieštaringų vertinimų. Vis tik N.Zanolinas konstatavo, jog sprendimas čempionate leisti kovoti 24 komandoms buvo geras.

„Taip, čempionatas buvo labai ilgas visiems – tiek krepšininkams, tiek treneriams, tiek aptarnaujančiam personalui, tiek žurnalistams. Mes apie tai daug diskutavome. Tačiau noriu atkreipti dėmesį į du dalykus. Pirma, komandų demonstruojamo krepšinio kokybė čempionato pabaigoje labai išaugo. Antra, patirtų traumų skaičius labai sumažėjo. Tai įvyko, nes krepšininkai galėjo daug laiko skirti poilsiui. Šiame turnyre traumas patyrė tik keli krepšininkai“, – tvirtino „FIBA Europe“ generalinis sekretorius, patikinęs, jog ta pati turnyro sistema bus naudojama ir toliau.

Automatiškai pateko 8 rinktinės

Kelialapį į 2013 metais Slovėnijoje vyksiantį čempionatą jau yra užsitikrinusios 8 rinktinės. Tai pirmąsias 6 vietas šiame Europos čempionate pasidalinusios Ispanijos, Prancūzijos, Rusijos, Makedonijos, Lietuvos bei Graikijos komandos.

Į po dviejų metų vyksiantį turnyrą taip pat automatiškai pateks jo šeimininkė Slovėnija bei kitais metais Londono olimpines žaidynes rengsianti Didžioji Britanija. Likusios 16 čempionato dalyvių paaiškės po kitą vasarą įvyksiančio atrankos etapo.

„Kaip žinia, mes atsisakėme A ir B divizionų, tad šansą patekti į čempionatą turės visos rinktinės“, – pabrėžė N.Zanolinas.

2013 metų Europos krepšinio čempionatas Slovėnijoje vyks nuo rugsėjo 4 iki 22 d.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min