Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Futbolo gerbėjus prancūzus sudomino lietuvių aistra krepšiniui

Beatričės metimas
Dalyvių nuotr. / Beatričės metimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Likus vos dienai iki Europos vyrų krepšinio čempionato pradžios, Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos (VTD) džiaugiasi, kad šiuo renginiu jiems pavyko sudominti ne tik aistra šiai sporto šakai degančius užsieniečius, bet ir futbolą dievinančios tautos žiniasklaidą.

Iškilmingos krepšinio šventės Lietuvoje išvakarėse, Prancūzijos pirmaujančiame geopolitikos portale diploweb.com pasirodė straipsnis apie Lietuvą, kuri, teigiama, jau dabar pasaulio dėmesį atkreipia tarptautiniu sporto renginiu, sutelkusiu visos tautos pajėgas.

„Organizuodami pažintinį turą prancūzams žurnalistams, vylėmės, kad jiems bus įdomi šalies pasirengimo Europos krepšinio čempionatui nuotaika, tačiau neatmetėme ir fakto, jog jie atstovauja tautai, kuri dievina futbolą. Tad tikrai buvome maloniai nustebinti, kad mūsų žmonių džiaugsmingas laukimas ir išskirtinė dvasia vis dėlto sudomino Prancūzijos žiniasklaidos atstovus. Portalo redaktorius Pierre Verluise, susipažinęs su gražiausiomis vietovėmis, šalies istorija bei paveldu, nusprendė, kad pirmam rašiniui apie mūsų kraštą tikrai verta atiduoti duoklę krepšiniui, kuriuo dabar gyvena visa Lietuva,“ – pasakoja VTD direktorė dr.Raimonda Balnienė.

Prieš prasidedant Europos vyrų krepšinio čempionatui, diploweb.com, kurį kas mėnesį skaito apie 70 000 skaitytojų, pagrindinėje publikacijoje pasakojama ne tik apie Lietuvos rengimąsi šiam dideliam tarptautiniam renginiui, bet ir apie krepšinio atėjimą į Lietuvą, populiarumą bei savotišką ginklą sovietmečiu, kai daugiausiai aistrų sukeldavo „Žalgirio“ ir CSKA rungtynės.

Portalo redaktorius pastebėjo, kad lietuviams krepšinis yra būdas išlaikyti identitetą bei patriotizmą. Straipsnyje pabrėžiamos lietuvių pergalės ankstesniuose čempionatuose, giriama už medalius olimpiadose bei pristatomi ryškiausi nacionalinės rinktinės nariai. Anot P. Verluise, Lietuva šiam ne tik sportiniam, bet ir geopolitiniam renginiui mobilizuoja visas pajėgas, kad pasaulis šalį ne tik pažintų geriau, bet ir pripažintų kaip laisvą, po ilgų okupacijos metų jau atsigavusią ir kylančią valstybę.  

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min