Graikija tris kėlinius vargo su Gruzijos krepšininkais

Pirmąjį šalies istorijoje Europos krepšinio čempionatą Gruzijos rinktinė baigė garbingu pralaimėjimu Graikijai. Nieko nebelėmusiame F grupės mače Kauno „Žalgirio“ stratego Iliaso Zouro treniruojami graikai gruzinų pasipriešinimą palaužė tik ketvirtajame kėlinyje – 73:60 (12:13, 20:22, 19:12, 22:13).
Graikų lyderiai žaidė mažiau nei įprasta. / FIBA/Liusjeno Kulbio nuotr.

Graikai dar prieš šias rungtynes žinojo, kad F grupėje finišuos treti ir ketvirtfinalyje kovos su antrąja E grupės rinktine – Prancūzija.

Tuo tarpu Gruzija nebeturėjo jokių šansų pakilti iš paskutinės F grupės vietos. Nepaisant to, gruzinų debiutas Europos krepšinio čempionate nustebino ne vieną. Pirmą kartą varžydamiesi su stipriausiomis Senojo žemyno komandomis gruzinai sugebėjo įveikti pirmąjį etapą – D grupę Klaipėdoje.

Dar sėkmingiau pasirodyti čempionate Gruzijai, kurią Vilniuje palaikė apie 200 sirgalių, sutrukdė ir lyderio Zazos Pačulios trauma. Koją susižeidęs NBA lygos Atlantos „Hawks“ klube rungtyniaujantis aukštaūgis antrajame čempionato etape nežaidė nė minutės.

Graikai atitrūko mačo pabaigoje

Pirmadienį „Siemens“ arenoje vykusiose antrosiose F grupės rungtynėse, kurias, pasak oficialaus protokolo, stebėjo 1200 žiūrovų, virė atkakli kova. Tris kėlinius priekyje buvo tai viena, tai kita komanda – lyderė keitėsi 10 kartų.

Savo pranašumą Graikija įrodė tik ketvirtajame kėlinyje, kai spurtavo 7:0 ir pirmą kartą rungtynėse susikrovė dviženklį pranašumą (57:47). Mačą I.Zouro auklėtiniai užbaigė pirmaudami rekordine 13 taškų persvara (73:60).

Įdomu, jog gruzinams pergalės šiame mače neleido iškovoti net įspūdingai laimėta kova dėl atšokusio kamuolio (39 prieš 25). Net 16 kamuolių gruzinai atkovojo po varžovų krepšiu ir antrosiomis galimybėmis surinko 20 taškų (graikai atkovojo 3 kamuolius ir pelnė vos 4 taškus).

Graikija: Konstantinos Vasileiadis 15, Ioannis Bourousis 13, Antonios Fotsis 10, Nickas Calathesas 7.

Gruzija: Tornike Šengelia ir Marquezas Haynesas – po 11, Giorgi Šermadinis 10 (14 atk. kam.), Giorgi Gamqrelidzė 9 ir Manučaras Markoišvilis 8.