Išsišokėliai makedonai – jau „Eurobasket 2011“ ketvirtfinalyje

Bo Mccalebbas (centre)
FIBA/Liusjeno Kulbbio nuotr. / Bo McCalebbas (centre) išvedė Makedoniją į ketvirtfinalį.
0

Be abejonės didžiausi Europos krepšinio čempionato Lietuvoje išsišokėliai makedonai tęsia pergalingą žygį. Ketvirtadienį Vilniuje jie 65:63 (13:12, 16:14, 25:18, 11:19) įrodė savo pranašumą prieš net ir be pagrindinio lyderio Zazos Pačulios kovingai žaidusią Gruziją.

Išsamią Makedonijos ir Gruzijos rinktinių mačo statistiką rasite čia. Čempionato tvarkaraštis, lentelės, rezultatyviausi žaidėjai ir kita statistika – specialioje rubrikoje 15min.lt/eurobasket2011.

Ši pergalė makedonams garantavo vietą Europos krepšinio čempionato ketvirtfinalyje. Tuo tarpu pirmenybių debiutantai gruzinai su nuliu įskaitinių pergalių nukrito į F grupės dugną ir iki minimumo sumažino savo galimybes žengti tolyn.

Pirmąją F grupės dvikovą ketvirtadienį „Siemens“ arenoje stebėjo 3 000 žiūrovų. Tačiau apie 200 gruzinų sirgalių, pasitelkę į pagalbą lietuvius, užkūrė tikrą pirtį saujelei makedonų gerbėjų.

Taškas į tašką vykusiame mače makedonai atitrūko antrojo kėlinio viduryje (24:14), tačiau gruzinai nepasidavė ir po didžiosios pertraukos jau buvo priekyje (34:35).

Natūralizuoto amerikiečio Bo McCalebbo pastangomis makedonai vėl susigrąžino dviženklį pranašumą prieš pat ketvirtąjį kėlinį (52:38). Atrodė, kad mačo nugalėtojas jau nebekelia abejonių, tačiau aktyviai sirgalių palaikomi gruzinai nenuleido rankų.

Likus trims minutėms makedonai dar pirmavo (61:54), bet klaidos ir netaiklūs metimai leido gruzinams pasivyti. Likus 16 sek. Nikolozas Tskitišvilis baudos metimais išlygino rezultatą (63:63), tačiau gruzinų svajonę apie pratęsimą sudaužė B.McCalebbas. Vikrusis vos 178 cm ūgio įžaidėjas prasiveržė po krepšiu ir paskutinėmis sekundėmis pataikė pergalingą dvitaškį.

Triumfuojantys makedonai pašoko nuo atsarginių žaidėjų suolelio – jie jau užsitikrino vietą tarp aštuonių geriausių „Eurobasket 2011“ ekipų.

Makedonija: B.McCalebbas 27 (4 rez. perd.), P.Antičius (7 atk. kam.) ir V.Stojanovskis – po 8, V.Ilievskis 6.

Gruzija: N.Tskitišvilis 20 (10 atk. kam.), V.Sanikidzė 15 (7 rez. perd.), M.Markoišvilis 8.

Kitose F grupės varžybose ketvirtadienį dar žais Rusija su Suomija ir Graikija su Slovėnija.