TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Jonas Mačiulis: Europoje yra du išskirtiniai krepšininkai

Treniruotės akimirka
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Treniruotės akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

Nors Jono Mačiulio Europos krepšinio čempionate neišvysime, 26 metų puolėjas laiką leidžia kartu su rinktinės bičiuliais treniruočių stovykloje Druskininkuose. Čia J.Mačiulis, prižiūrimas rinktinės mediko Vytenio Trumpicko, atlieka reabilitaciją po kelio operacijos.

J.Mačiulis tikina, kad dar sunku nuspėti, kaip „susiklijuos“ šių metų rinktinė, į kurią suvažiavo ir pernai pasaulio bronzą laimėję jauni krepšininkai, ir senbuviai, į komandą grįžtantys po trumpesnės ar ilgesnės pertraukos.

„Už aikštelės ribų galima ir pasipykti, svarbiausia, kad aikštelėje vienybė būtų. Ar taip bus, netrukus pamatysime“, – stebėdamas rinktinė kandidatų treniruotę šypsojosi J.Mačiulis.

– Jonai, Lietuvos rinktinė neteko tavęs ir Lino Kleizos. Daugelis kitų rinktinių į Europos čempionatą žada atvežti stipriausias sudėtis. Iš vienos pusės, sirgaliai nori, kad į Lietuvą atvyktų kuo daugiau žvaigždžių, iš kitos pusės – kuo mažiau jų bus, tuo galbūt lengviau Lietuvos rinktinei bus kovoti dėl medalių. Kaip geriau?

– Mūsų žvaigždės irgi suvažiavo. Viskas bus aišku, kai aikštelėje žmogus stos prieš žmogų. Lyderiai atvažiuos, bet kokios formos jie bus – taip pat klausimas. Kartais prisijungus žvaigždėms, nukenčia susižaidimas. Viską pamatysime. Nesibaiminu stiprių varžovų ir garantuoju už kitus, kad visi, kas išeis į aikštelę, atiduos visą save. Pernai mūsų komandoje nebuvo daug vadinamųjų žvaigždžių, bet mes iki bronzos medalių nukeliavome.

– Išvardink penkis krepšininkus, kurie, tavo nuomone, šiuo metu yra didžiausios žvaigždės Europos krepšinyje?

– Pau Gasolis ir Dirkas Nowitzkis – šie du išskirtiniai, kitos žvaigždės – panašaus lygio ir jų daug. Žinoma, krepšinio sirgaliams ko gero visi krepšininkai, kurie pasirodo tarptautinėse varžybose, yra žvaigždės, tačiau šie du žaidėjai yra išskirtiniai ir juos pamatyti Lietuvoje bus tikrai smagu. Tony Parkeris? Tai jau besileidžianti žvaigždė, bet, aišku – savo žvaigždžių turi kiekviena rinktinė.

– Ar gali prisiminti, prieš kurį Europos krepšininką tau pačiam buvo ar yra sunkiausia žaisti?

– Pamenu, kad prieš Alexą Mumbru būdavo sunku žaisti. Jo žaidimo stilius panašus į manąjį – sunku prieš patį save žaisti (juokiasi). O šiaip visi žaidėjai yra žmonės, visi turi silpnų savybių, tad prieš vienus žaidi vienaip, prieš kitus kitaip. Labai įsimintinų varžovų, prieš kuriuos būtų buvę sunku žaisti, nėra.

– Pastarąjį mėnesį Lietuvoje ko gero apie nieką kitą tiek nekalbama, kiek apie Joną Valančiūną ir Donatą Motiejūną. Užsiminei apie D.Nowitzkio ir P.Gasolio išskirtinumą. Kaip manai, D.Motiejūnas ir J.Valančiūnas gali ateityje tapti lietuviškais nowitzkiais ar gasoliais?

– Buvo vilčių, kad ir Martynas Andriuškevičius kažkuo panašiu taps... Daug priklauso nuo paties žmogaus. Kiek man teko bendrauti su Jonuku, kaip aš jį vadinu, susidariau įspūdį, kad šunkeliais jis nenueis. Tą patį galiu pasakyti ir apie D.Motiejūną. Tai protingi žmonės, kurie, manau, pasieks savo aukštumas. Tas dėmesys, kurio jie sulaukia, manau, jų neveikia – jie dar neišpuiko ir nosies neužrietė. Galbūt nepasieks tokio lygio, kaip D.Nowitzkis ar P.Gasolis, tačiau ateityje tikrai, manau, bus vieni ryškiausių žaidėjų Lietuvos rinktinėje, o tuo pačiu ir visame krepšinio pasaulyje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min