Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaip ispanai reaguotų laimėję „Eurobasket 2011“ auksą: „Švęsime, tačiau šventė neprilygs tai, kuri buvo laimėjus futbolo čempionatą“

Ispanijoje karaliauja ne krepšinis,o futbolas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Ispanijoje karaliauja ne krepšinis,o futbolas
Šaltinis: 15min
0
A A

Sekmadienį Europos čempionų titulą ginanti Ispanijos krepšinio rinktinė susitinka su rusus įveikusiais prancūzais. Jeigu auksas atsidurtų ispanų rankose šie teigia švęsiantys, tačiau prisipažįsta, kad ši šventė neprilygtų tai, kokia vyko Ispanijos rinktinei nuskynus laurus Europos ir pasaulio futbolo čempionatuose.

„Be abejo švęsime. Bus sutikimas oro uoste, šventė Madride, tačiau nieko panašaus į tai, kas vyksta, kai pelnome svarbias futbolo pergales“, – sako netoli Madrido esančiame Alcalá de Henares mieste gyvenantis šokėjas Danielis.

Nepaisant to, pastarasis įsitikinęs, kad vienintelė komanda, kuri privalo laimėti Europos krepšinio čempionate yra ispanai. „Tiesiog esame geriausia komanda“, – įsitikinęs Danielis.

Jam antrina ir kitas ispanas, studentas Jose: „Man atrodo, kad šis čempionatas tarsi didžių žaidėjų Ispanijos krepšinio rinktinėje tam tikro ciklo pabaiga. Dauguma jų žaidė ir tebežaidžia NBA, jie puikiai visiems žinomi. Ekipa puikiai suformuota, tarp žaidėjų – ne tik kolegiški, bet ir draugiški santykiai“, – gerų žodžių apie rinktinę negaili José.

Jo nuomone, šie žaidėjai dar turėtų žaisti 3-4 metus. „Todėl gali būti, kad šis Europos krepšinio čempionatas šios rinktinės žaidėjams paskutinis. Natūraliai tikimasi paties geriausio – puikiai sužaisti ir patekti į Olimpines žaidynes Londone (ispanai jau turi tiesioginį kelialapį į jas – aut.)“, – teigia José, pridurdamas, kad, be abejo, iš ispanų tikimasi ir aukso, nes Ispanijos rinktinė iš tiesų verta nugalėtojos vardo.

Svarstydamas apie tai, kaip ispanai sutiktų Europos krepšinio čempionatą laimėjusią šalies rinktinę vaikinas teigė, kad ispanai tikrai būtų laimingi ir didžiuotųsi savo žaidėjais. „Žinoma, bus ir didžiulė šventė, ir sutiktuvės. Deja, jos nebūtų galima palyginti su futbolininkų, laimėjusių čempionatą, sutiktuvių švente. Futbolas būtų absoliutus laimėtojas tiek šventės, tiek žiūrovų skaičiaus, tiek tautinio pasididžiavimo atžvilgiu“, – tvirtina studentas, pritardamas Danielio nuomonei.

José taip pat patvirtina tai, kad ispanai, turėdami rinktis tarp futbolo ir krepšinio, visuomet renkasi futbolą. „Tačiau galbūt kiek kitaip yra šiuo atveju, kai čempionate šalį reprezentuoja geriausi žaidėjai. Krepšinio ir futbolo rungtynių laikas nesutampa, todėl galima žiūrėti ir tą, ir tą“, – sako José.

Vis dėlto, pasak jo, jeigu svarbias rungtynes žaistų Madrido „Real“ ir „Barcelona“ tuo pat metu, kai rodomas krepšinis, dauguma rinktųsi futbolą, nebent tai būtų krepšinio čempionato finalas“, – mano vaikinas.

Kitas tame pačiame mieste gyvenantis ispanas Franas teigė, kad jo tautiečiams šis čempionatas nėra toks svarbus kaip kiti. „Tebegyvename prieš metus išplėšta futbolo rinktinės pergale (ispanai pernai tapo pasaulio futbolo čempionais, – aut. past.). Viduje vis dar švenčiame ją. Žinoma, bus sutiktuvių šventė, tačiau nepalyginama su futbolo rinktinės sutiktuvėmis“, – kitų kalbintų vaikinų nuomonei pritaria Franas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min