Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kęstutis Kemzūra: šią vasarą dirbame kokybiškiau ir profesionaliau

Kęstutis Kemzūra
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Kęstutis Kemzūra
Šaltinis: 15min
0
A A

Nuo Lietuvos krepšinio rinktinės stovyklos pradžios prabėgo penkios dienos. 19 kandidatų šeštadienio rytą dalyvaus paskutinėje treniruotėje Druskininkuose ir turės kelias dienas poilsio. Sekmadienį į Palangą atvyks ir įžaidėjas Šarūnas Jasikevičius. Vyriausiasis treneris Kęstutis Kemzūra neketina įžaidėjo mesti į treniruočių ugnį ir pasidžiaugė, kad rinktinės veteranai pasiruošimo procesui atnešė daug naudos.

Strategas pagyrė Rimantą Kaukėną, Darių Songailą ir brolius Lavrinovičius. K.Kemzūros nuomone,  jie atvyko gerai pasirengę fiziškai ir išsiskiria savo patirtimi bei sugebėjimais ant parketo.

Treneri, ar jau matote žaidimo gaires prabėgus pirmosioms penkioms dienoms?

– Gaires mačiau dar neprasidėjus pasiruošimui, nes kitaip dirbti negalima. Didesnėms išvadoms dar per anksti. Kol kas esu patenkintas vyrų darbštumu, atmosfera treniruotėse, koncentracija į darbą. Lyginant su praėjusia vasara, manau, kad mes dirbame kokybiškiau. Tiek žaidėjai, tiek trenerių štabas. Geriau suprantame vieni kitus, todėl geriau dirbame. Išaugo mūsų profesionalumas. Šioje stovykloje dar tiek daug dėmesio taktikai neskyrėme, nes nėra dar Šarūno, o Rimantas prisijungė tik antradienį. Šiek tiek apimtis mažesnė, bet darbo kokybė geresnė.

Išskiriate rinktinės veteranus?

Kol kas labai sunku kažką išskirti. Vieni atvažiavo geriau pasirengę, kiti mažiau. Labai džiaugiuosi vyresniais žaidėjais, ypač Rimu, Dariumi Songaila, broliais. Iš jų jaučiasi didžiulė patirtis. Jie lengviau viską supranta, greičiau atsistoja, kur reikia.

Galbūt po Druskininkų paaiškės, kokių žaidėjų atsisakysite?

Šiandien to jums tikrai nepasakysiu. Svarstysime su treneriais. Kol kas baiminausi, kad turint daugiau žaidėjų, bus sunku išdėstyti treniruočių procesą. Maniau, gali nukentėti intensyvumas, bet mes išsisukome.  Be to, pirmoje stovykloje labai didelio intensyvumo nereikėjo. Reikėjo net daugiau poilsio ir rotacijos. Persikelsime į Palangą, ten didesnė salė ir galime dirbti visi dvidešimt.

Kas keisis kitoje treniruočių stovykloje Palangoje?

Pirmąsias tris dienas lauks panašus darbas, bet skirsis kryptys, energetiniai režimai. Kažkiek dar eisime į lauką, vieną arba du sykius. Aikštelėje dirbome ir Druskininkuose, todėl didelio darbo šuolio nebus. Darbuojamės tolygiai, tik pridėsime daugiau taktinių dalykų bei šlifuosime tuos, kurie išmokti čia.

– „FIBA Europe“ apsigalvojo ir vietoje 14 žaidėjų vėl leis registruoti 12. Ar atsiribojate nuo besikeičiančios informacijos, ar ją sekate? Kiek tai turi įtakos jūsų veiksmams?

Turi tą žinoti. Yra kaip yra. Norėjosi keturiolikos žaidėjų. Norėjosi  turėti didesnę rotaciją, atrodė, kad taip yra geriau. Mažiau žaidėjų tektų atsisakyti. Mums tokia situacija būtų naudingesnė. Sprendimas yra toks ir nieko nepadarysi. Reikės išrinkti tuos geriausius. Dvylika tų vyrų, su kuriais eisime į karą.

Ar jūsų negąsdina Jasikevičiaus forma?

Kai atvažiuos, tuomet pamatysime. Jam atvykus nereikės žaisti po kelių dienų. Jis turės laiko. Esu realistas ir suprantu, kad jis vienas sportavęs negalės būti pasirengęs taip, kaip likę žaidėjai. Tik jam atvažiavus nemesime į ugnį, kad trečią dieną gautų traumą ir iškristų iš rikiuotės. Tai būtų neprotinga. Mes stengsimės, turime laiko, kad padėtume jam pasiekti optimalią formą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min